Tıraş makinesindeki yağ bilgisayar fanlarına uygulanır mı?

Hocam 5-6 yıl önce yapmıştım sorun çıkarmadı demiştiniz sonra fanları açıp toz ve temizlik için kontrol ettiniz mi?

5-6 ay diyecektim hocam kusura bakmayın onu belirtmemişim. Şu an o yağın durumu nedir bilmiyorum ama fanda ses, titreme vb bir sorun yok. Çok dayanmaz zaten bir süre sonra gres sürerim şu an üşeniyorum 😂

5-6 ay diyecektim hocam kusura bakmayın onu belirtmemişim. Şu an o yağın durumu nedir bilmiyorum ama fanda ses, titreme vb bir sorun yok. Çok dayanmaz zaten bir süre sonra gres sürerim şu an üşeniyorum 😂
Hocam şu yüzden sordum siz de video da da belirtmiş gres yağı o modüle yapışıyor tabi bu arada tozlarda o bölümde toplanacak,makine yağında ise serpilme olacağı için tozlar aynı bölgede birikmeyecektir.Bunu merak ettim.Açınca özelden de olsa bilgi verirsiniz duruma göre bende kullanırım.Not:En son 1 yıl oldu Notebook'u yağlayalı aldığımda da 5 yıl gecmişti.

Hocam şu yüzden sordum siz de video da da belirtmiş gres yağı o modüle yapışıyor tabii bu arada tozlarda o bölümde toplanacak, makine yağında ise serpilme olacağı için tozlar aynı bölgede birikmeyecektir. Bunu merak ettim. Açınca özelden de olsa bilgi verirsiniz duruma göre bende kullanırım. Not: En son 1 yıl oldu Notebook'u yağlayalı aldığımda da 5 yıl gecmişti.

Yok bir şey olmaz. Ben o videyu çok önceden izlemiştim. Açıkçası videonun aksine fan çeperini sıvı yağ ile ufak nemlendirmenizi tavsiye etmiyorum. Fanı sök fırçayla tüm tozları temizle, alkollü ya da kolonyalı nemli bir bezle tozları sil fanı tamamen temizle(bobin kablolarını ve devre elemanlarını kopartmamaya özen göster).fanın göbeği ile pervane milini ıslak mendille iyice temizle, yağ ve küçük artıklardan kurtul. Sonra bir kürdan ile az bir miktar gres yağını fan göbeğinin içine sok ve o sürtünen yüzeyi tamamen yağla. Fanı geri takıp emniyet kelpçesini takmayı biliyorsun zaten. Hani fan çeperini iyice temizlediysen çok toz tutacağını düşünmüyorum.

Hocam şu yüzden sordum siz de video da da belirtmiş gres yağı o modüle yapışıyor tabii bu arada tozlarda o bölümde toplanacak, makine yağında ise serpilme olacağı için tozlar aynı bölgede birikmeyecektir. Bunu merak ettim. Açınca özelden de olsa bilgi verirsiniz duruma göre bende kullanırım. Not: En son 1 yıl oldu Notebook'u yağlayalı aldığımda da 5 yıl gecmişti.

Her iki durumda da toz çok önemli değil. Burada önemli husus: Fan mili ve o göbeğin içi iyice temizlenip güzelce yaglandı mı? Çünkü sürtünen kısım orası, geri kalanı çok önemli değil. Fan göbeğinin içi özellikle laptoplarda öyle ahım şahım tozlanmaz. Tozlansa bile dönüşü engellemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı