TL ile alınan çıkartmalar dolara dönüşecek mi?

zaspon

Centipat
Daha fazla  
20 Kasım'da Steam Türkiye'deki para birimini dolara çevireceğini söyledi. Steam pazarındaki en ucuz CS2 grafitisi 12 kuruş, fakat aynı grafiti dolar bazındaki markette 0.03 dolar. Diyelim ki ben 12 kuruştan 1000 tane grafiti aldım. 20 Kasım günü Steam para birimi dolara çevirildi ve bu grafitilerin her biri 0.03 dolar oldu. Benim 120 liraya aldığım grafitilerin değeri 30 dolar mı olacak? Çünkü Steam de 0.03 dolardan ucuza eşya satılamıyor. 12 kuruşluk itemi 28'e bölemezler mecburen 0.03 dolar olarak çevirecekler. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
20 Kasım'da Steam Türkiye'deki para birimini dolara çevireceğini söyledi. Steam pazarındaki en ucuz CS2 grafitisi 12 kuruş, fakat aynı grafiti dolar bazındaki markette 0.03 dolar. Diyelim ki ben 12 kuruştan 1000 tane grafiti aldım. 20 Kasım günü Steam para birimi dolara çevirildi ve bu grafitilerin her biri 0.03 dolar oldu. Benim 120 liraya aldığım grafitilerin değeri 30 dolar mı olacak? Çünkü Steam de 0.03 dolardan ucuza eşya satılamıyor. 12 kuruşluk itemi 28'e bölemezler mecburen 0.03 dolar olarak çevirecekler. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Olabilir çünkü her şey dolar bazında dönüşecek.

Olabilir, olacak da ama siz o grafitileri satarken büyük ihtimalle çok uğraşacaksınız. Mesela bende 9 kuruşluk sticker aldım ama Steam yurt dışı pazarında 1.5m tane satış varmış mesela bekleyen. Ek olarak 3cent değil 1 cent olacak.(2cent komisyon)

Böyle bir şey mümkün ise bende alacağım, mümkün mü ?

Çok düşündüm fakat bu konu hakkında steam'in yapabileceği bir çözüm bulamadım. Sanırım cidden bi miktar zarara girmeyi göze alacaklar. Yukaridaki bi arkadaşın dediği gibi yüksek miktarda grafiti satmak çok zor bir işlem ama yine de cüzi bir miktarda denemeye değer bence.

Marketteki fiyatlar değişmeyecek ki. Market zaten anlık olarak fiyatın değiştiği, kurun baz alındığı bir yer. Sadece Türk Lirası olarak görüyorsunuz, onun haricinde yerel bir fiyatlandırma falan yok. Mantıken düşündüğünüzde böyle bir şeyin olması olanaklı değil zaten.

Marketteki fiyatlar değişmeyecek ki. Market zaten anlık olarak fiyatın değiştiği, kurun baz alındığı bir yer. Sadece Türk lirası olarak görüyorsunuz, onun haricinde yerel bir fiyatlandırma falan yok. Mantıken düşündüğünüzde böyle bir şeyin olması olanaklı değil zaten.

Hocam Türkiye'de en düşük 0.01₺den satabiliyoruz ama dolar tarafından bakıldığında en düşük $0.01 koyabiliyoruz. CS'de bir sticker 0.09₺ fakat dolar tarafında $0.03.

Yeni konular

Geri
Yukarı