Çözüldü TMP dosyası nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat3

Decapat
Bugün ödevim için slayt hazırladım telefona attım ama dosyalarda .tmp uzantılı dosya olduğunu fark ettim .bu nedir slayt hazırladığım için mi geldi?

Screenshot_20230108-224918_My Files.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Geçici kayıt dosyası. Powerpoint'de yaptığınız değişiklikler kaydedilmeden önce bu dosyada saklanır, kaydedince bu dosya silinir. Aynı şekilde pc de powerpoint açıkken de bu dosyayı görebilirsin gizli dosyalar açıksa.
Geçici kayıt dosyası. Powerpoint'de yaptığınız değişiklikler kaydedilmeden önce bu dosyada saklanır, kaydedince bu dosya silinir. Aynı şekilde pc de powerpoint açıkken de bu dosyayı görebilirsin gizli dosyalar açıksa.

Çözüm
TMP dosyaları otomatik olarak oluşturulur ve kendilerine ihtiyaç kalmayan durumlarda da kolaylıkla silinebilirler. Genellikle bu tip dosyalar program çalışılırken oluşturulur ve çoğu zaman kullanıcılar tarafından fark edilmezler. Aynı zamanda program kapatıldığı zaman kendi kendilerini silerler. Genellikle yedekleme ya da önbellek görevleri için yaratılırlar. TMP dosyalarını çoğu zaman geçici dosyalar da denmektedir.

Kaynak : hürriyet.com.tr

tmp dosyaları otomatik olarak oluşturulur ve kendilerine ihtiyaç kalmayan durumlarda da kolaylıkla silinebilirler. Genellikle bu tip dosyalar program çalışılırken oluşturulur ve çoğu zaman kullanıcılar tarafından fark edilmezler. Aynı zamanda program kapatıldığı zaman kendi kendilerini silerler. Genellikle yedekleme ya da önbellek görevleri için yaratılırlar. Tmp dosyalarını çoğu zaman geçici dosyalar da denmektedir.

Kaynak: hürriyet.com.tr

Geçici kayıt dosyası. PowerPoint'de yaptığınız değişiklikler kaydedilmeden önce bu dosyada saklanır, kaydedince bu dosya silinir. Aynı şekilde PC de PowerPoint açıkken de bu dosyayı görebilirsin gizli dosyalar açıksa.

Sorun olmaz değil mi

Ben edebiyatla ilgili bir siteye girmiştim oradan bir şey indi sandım.

Son düzenleme:
@Murat3 temporary file (.tmp) yani geçici dosya. Silebilirsin.

Geri
Yukarı