Toplumda İşsizlik Sorunu

Yusuf2727

Hectopat
26 yaşındayım, lise mezunuyum, evliyim. Elinizden öper bir çocuğum var, silahlı güvenlik sertifikam var ama her yer torpil istiyor. Bankalar, PTT şubeleri, belediyeler... Elim kolum bağlı, ne yapacağımı şaşırdım. Evim kira, bi' yandan ne yapacağımı şaşırdım sıkıntıdan. Allah'a şükür her halimize ama gerçekten işsizlik çok kötü, bunu neden yazdın derseniz dertliyim cidden, elim kolum bağlı. Akıl akıldan üstündür, işim iyi olsa şehir bile değiştireceğim, Gaziantep'den selamlar.

26 yaşındayım, lise mezunuyum, evliyim. Elinizden öper bir çocuğum var, silahlı güvenlik sertifikam var ama her yer torpil istiyor. Bankalar, PTT şubeleri, belediyeler... Elim kolum bağlı, ne yapacağımı şaşırdım. Evim kira, bi' yandan ne yapacağımı şaşırdım sıkıntıdan. Allah'a şükür her halimize ama gerçekten işsizlik çok kötü, bunu neden yazdın derseniz dertliyim cidden, elim kolum bağlı. Akıl akıldan üstündür, işim iyi olsa şehir bile değiştireceğim, Gaziantep'den selamlar.
Abi benim babam da silahlı güvenlik, şu anda çalışıyor işinde, yol falan sıkıntılı ama bir şekilde gidip geliyor. Yaşın küçük aslında abi almaları gerek?

Aleyküm selam hocam gerçekten zor bir devire denk geldik. Hemen hemen o yaşa yakın sayılırım lisans mezunuyum fakat yine iş bulmak çok sıkıntı. Çocuğunuzun gözlerinden öpüyorum Allah uzun ömürler versin ve bahtı açık olsun inşallah. Sizde sıkmayın canınızı mutlaka bir kapı açılacaktır 😊

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı