Torpil ile liseye yerleşilir mi?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu aralar çok duyuyorum. Torpil ile yerleşcem şöyle falan ne kadar doğru. Mesela birisi proje okuluna gidecek torpille. Puanı yetmiyor bir de. Doğru mu? Eğer gerçekten böyle bir şey varsa yazık eğitim sistemine. Ya da eğer o okulda ek kontrenjan olursa yerleşebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bu aralar çok duyuyorum. Torpil ile yerleşcem şöyle falan ne kadar doğru. Mesela birisi proje okuluna gidecek torpille. Puanı yetmiyor bir de. Doğru mu? Eğer gerçekten böyle bir şey varsa yazık eğitim sistemine. Ya da eğer o okulda ek kontrenjan olursa yerleşebilir mi?

Okul sonuncusu olarak sokabilirler.

İmkanı yok. Her şey sistem üzerinden yapılır. Hangi sene oldu hatırlamıyorum ama bir liseye (İstanbuldaki bir liseydi) lisenin taban puanından daha düşük bir puanda öğrenci girdiği için büyük tepki toplanmıştı. Okulların hatta daha yüksek zümre kurumların böyle bir şey yapması imkansız.

OBP ile alan liselerde ikametkah torpili yapılıyor, puanı düşük bile olsa evi okulun yakınında gösteriliyor, direkt sistem üzerinden okula kabul ediliyor.

Proje okullarında torpil yapılmıyor diye biliyorum. Zamanında para verip fen lisesinde okuyanlar vardı sistemi nasıl ayarlıyorlar bilmiyorum, muhtemelen öğrenciyi açığa alıp okulda ders görmesine izin veriyorlar.

OBP ile alan liselerde ikametkah torpili yapılıyor, puanı düşük bile olsa evi okulun yakınında gösteriliyor, direkt sistem üzerinden okula kabul ediliyor.

Proje okullarında torpil yapılmıyor diye biliyorum. Zamanında para verip fen lisesinde okuyanlar vardı sistemi nasıl ayarlıyorlar bilmiyorum, muhtemelen öğrenciyi açığa alıp okulda ders görmesine izin veriyorlar.
kanka obp puanı yetmese diyelim lise 93 istiyo kendisi 90 torpille girebilir mi kayıt alanında ikamet adresinde gözüküyor

Kanka OBP puanı yetmese diyelim lise 93 istiyor kendisi 90 torpille girebilir mi kayıt alanında ikamet adresinde gözüküyor.

93 isteyen okula kontejan durumuna göre 90 puanla girebilir zaten ama kontejan yetmediği sürece torpil falan yapamazlar isterse müdür babası olsun, nakiller ve girişler sistem üzerinden işliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı