Torrentte Hız Dalgalanması

2800kwh

Centipat
Merhabalar, 6 Mbps internet paketim var. Normalde Steam, Epic Games, IDM gibi programlarda veya uzun süreli internet hızı testinde sabit 700kb/s alabiliyorum. Fakat torrent ile bir şey indirmeye çalıştığımda indirme hızı yaklaşık 600-700kb/s civarına ulaştığında internet kopuyor ve 5-8 saniye boyunca gelmiyor. Aynı ağda başka bilgisayarda ve farklı bir torrent programı ile denediğimde yine aynı sorun oluyor.
Bu sorunu aşmak için hızı 550 kb/s civarına sabitliyorum. Böyle yaptığımda sorun kalmıyor. Fakat bu durumda yani torrent 550kb/s indirme yapar iken telefondan YouTube'a girersem veya bilgisayarda Chrome'da bir linke tıklarsam, toplam hız limitim olan 700kb/s hıza ulaştığımda yine aynı şekilde 5-8 saniye boyunca internetim kopuyor.
Ayrıca internete kablolu modeme bağlı kablosuz modem üzerinden bağlanıyorum. Kablosuz modemi Access Point olarak kullanıyorum. DSL kablom kablolu modeme bağlı oradan ethernet kablosu ile kablosuz modeme gidiyor.
Yabancı sitelerde bu sorun sıkça dile getirilmiş fakat onların interneti hızlı olduğu için genelde harddisklerin ön belleği, yazma hızı ile alakalı.

Ekran Görüntüsü (52).png

Geri
Yukarı