Torrent'ten Çok Yavaş Dosya Indirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Quantellig

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. TTNET'in 50 Megabit 200 GB AKK olan paketini kullanmaktayım. Hız testi yaptığımda ise 45 Megabit çıkıyor. Yaklaşık 2 gün önce PES 15 indirdim 4 MB/S hız ile. 15 dakika sürmüştü. Aynı gün NBA 2K15 indirmeye çalıştığımda 700 KB/S zor görüyordum. Tuhaf olan kısım şu ki Steam'den her zaman 5 MB/S'ye çıkabiliyorum. Ayrıca AKK'yi henüz aşmadım. UTorrent'ten hızlı dosya indirmenin yolu varsa yorum yaparsanız sevinirim. İyi günler.

utorrent-h%C4%B1zland%C4%B1rma-ayarlar%C4%B1-3.png

Şurada gördüğün değerleri değiştirmen lazım. 200 olanı 400 yap. 50 olan değeride 150 yap.

En üstteki maximum gönderme hızınıda 30 falan yap. (Public tracker kullanıyorsan)

Hız tüm torrent dosyalarında popülerliğe göre farklılık gösterebilir.

Rarbg.to ve arenabg.ch sitelerini tavsiye ederim üyeliksiz son hızlarda indirme yapabilirsiniz.

Utorrent olarakta 2.2.1 version kullanman daha iyi olur gibi düşünüyorum. İstersende son version kullan değişen birşey olmayacaktır senin için.

Aslında arkadaşın açıkladığı doğru fakat en önemlisi indirirken seed sayısına dikkat et , ne demek istediğimi umarım anlamışsındır .

İndireceğiniz torrentleri seçerken mümkün oldukça seederı yüksek olanları seçmeye çalışın. Bu şekilde dosyayı payşasan kişi fazla olduğundan daha hızlı indireceksiniz.

Aslında arkadaşın açıkladığı doğru fakat en önemlisi indirirken seed sayısına dikkat et , ne demek istediğimi umarım anlamışsındır .
Seed dediğiniz şeyi anladım fakat nereden bakabilirim ona?

utorrent-h%C4%B1zland%C4%B1rma-ayarlar%C4%B1-3.png

Şurada gördüğün değerleri değiştirmen lazım. 200 olanı 400 yap. 50 olan değeride 150 yap.

En üstteki maximum gönderme hızınıda 30 falan yap. (Public tracker kullanıyorsan)

Hız tüm torrent dosyalarında popülerliğe göre farklılık gösterebilir.

Rarbg.to ve arenabg.ch sitelerini tavsiye ederim üyeliksiz son hızlarda indirme yapabilirsiniz.

Utorrent olarakta 2.2.1 version kullanman daha iyi olur gibi düşünüyorum. İstersende son version kullan değişen birşey olmayacaktır senin için.
İnternetten bakarak ayarlama yapmıştım fakat çok bir fark olmamıştı. Şimdi Rarbg.to'dan indirecektim fakat Avast Premier virüslü dedi.

Seed dediğiniz şeyi anladım fakat nereden bakabilirim ona?

İnternetten bakarak ayarlama yapmıştım fakat çok bir fark olmamıştı. Sizin dediğiniz ayarları yaptım. Şimdi Rarbg.to'dan indirecektim fakat Avast Premier virüslü dedi.

Rarbg.to sitesinden 1182 Seed'e sahip GTA V indirmeye çalıştığımda bile 200 KB/S alabiliyorum.

Seed olmayabilir. Zamunda tracker'larını deneyin. Torrent'e çok fazla kişi yüklenirse indirme hızı yavaşlar, kafayı yedirtir. Seed, sağ alt tarafta görünür. Gönderen kişiye bildiğim kadarıyla ''Seed'' denir.

SS atabilirseniz size dahada yardımcı olabiliriz.

Steam ile torrent hızını kıyaslayamazsınız Steam'de çoğu zaman hızın tamamını kullanabilirken torrentte seed sayısına göre değişebilir.

Steam ile torrent hızını kıyaslayamazsınız Steam'de çoğu zaman hızın tamamını kullanabilirken torrentte seed sayısına göre değişebilir.
Seed sayısı fazla olunca hız artar yoksa az olunca mı? Onu tam olarak anlayamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı