Toshiba A200 - 1LA Hangi bileşenler Upgrade edilir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar benim külüstür ama hala gideri olan laptopumda ekran kartı yeterli gelmiyor. Ama Toplama PC'yi alamazsak(maddi durumlar yüzünden) En azından 1 sene idare edebilecek bir laptopumun olmasını istiyorum. Ekran kartını yıllar önce yakmıştım ve değiştirmişlerdi. 400 TL almışlardı, sanırım ekran kartı anakarta gömülü değil. Sizce gömülü müdür ? Gömülü değil ise, Core 2 Duo 2.0 ghz işlemciye darboğaz yapmayacak ekran kartı önerileriniz nelerdir ? Kesin alacağım demiyorum ama ihtimal dahilinde sorayım dedim. Yoksa 1-2 sene bu bilgisayarla bekleyeyim mi ? Aslında asıl sorum ekran kartı vs. bileşenlerin anakarta bağlı olup olmamasıyla ilgili. Sistem özellikleri : Satellite A200-1LA - Toshiba

Farklı bir ekran kartı takılmasını desteklemez. Oyun amaçlı pek işinizi görmez. Windows 8.1 kullanıp varsa bios ve sürücü güncelleştirmelerini gerçekleştirin. Isınma problemi varsa ona göre temizleyin, temizlettirin veya soğutucu kullanın. Bu şekilde performans artışı olabilir.

Ek olarak ram miktarını artıraiblirsiniz max. 4 gb rame kadar desteklemekte fakat oyun amaçlı kullanılamayacağından boşuna harcamayın. Oyun dışında ihtiyacınızı karşılar.

Farklı bir ekran kartı takılmasını desteklemez. Oyun amaçlı pek işinizi görmez. Windows 8.1 kullanıp varsa bios ve sürücü güncelleştirmelerini gerçekleştirin. Isınma problemi varsa ona göre temizleyin, temizlettirin veya soğutucu kullanın. Bu şekilde performans artışı olabilir.

Ek olarak ram miktarını artıraiblirsiniz max. 4 gb rame kadar desteklemekte fakat oyun amaçlı kullanılamayacağından boşuna harcamayın. Oyun dışında ihtiyacınızı karşılar.
Oyun olarak ilk zamanlar yeterince karşılıyordu, fakat Football Manager 2012 oyununu kasa kasa oynamaya başladım, yeni temizlettirdik, sürekli oyun çıkışı mavi ekran almaya başladım. Soğutucu alacaktım fakat almaya üşendim yine, 2 soğutucu eskittim. Eskiden böyle bir kasma yoktu oyunda falan. Ram taktırmaya gerek yok dediğiniz gibi, ama oyun dışında da çok ihtiyacımı karşılayamıyor. Sürekli kasmalar yaşıyorum, programların geç açılması vs... Yorum için teşekkürler.

Yeni format atıldı, w8.1'e yeni bilgisayar alınca geçmeyi düşünüyorum. Tavsiyelerine de bakacağım, önerilerin için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı