Toshiba BIOS ayarları değişimi sonrası görüntü gelmiyor

ALPEROZCETİN

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Toshiba C855 flash bellekten Windows 10 kurmak istiyordum, Boot ekranında yüklemeyi UEFI olarak seçin uyarısı geldi, BIOS'tan Boot'u Legacy'den UEFI'ye çevirdim, kaydedip çıkınca bilgisayar açıldı ama ekrana hiç görüntü gelmedi. Pili çıkardım, RAM'leri değiştim, HDD'yi söktüm. Hangi yolu denediysem olmadı. Babam bugün tamirciye götürmüş, ekran kartı demişler, 700 TL masrafı varmış. Bilgisi olan yardım edebilir mi lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Toshiba C855 flash bellekten Windows 10 kurmak istiyordum, Boot ekranında yüklemeyi UEFI olarak seçin uyarısı geldi, BIOS'tan Boot'u Legacy'den UEFI'ye çevirdim, kaydedip çıkınca bilgisayar açıldı ama ekrana hiç görüntü gelmedi. Pili çıkardım, RAM'leri değiştim, HDD'yi söktüm. Hangi yolu denediysem olmadı. Babam bugün tamirciye götürmüş, ekran kartı demişler, 700 TL masrafı varmış. Bilgisi olan yardım edebilir mi lütfen?
Ayar yaptıktan sonra donanımsal bir arıza meydana geldiyse tesadüf olmuştur. Bios pilini de çıkardınız mı?

Ayar yaptıktan sonra donanımsal bir arıza meydana geldiyse tesadüf olmuştur. BIOS pilini de çıkardınız mı?

Donanımsal bir arıza o anda nasıl meydana gelebilir bir fikir üretemiyorum. Çünkü normal şartlarda ayarı onayladıktan sonra direkt format başlaması gerekiyordu ama bilgisayar açıldı flash belleği de okumaya başladı ama ekran hiç gelmedi.

Donanımsal bir arıza o anda nasıl meydana gelebilir bir fikir üretemiyorum. Çünkü normal şartlarda ayarı onayladıktan sonra direkt format başlaması gerekiyordu ama bilgisayar açıldı flash belleği de okumaya başladı ama ekran hiç gelmedi.
Anladığım kadarıyla bilgisayarınız normal şekilde çalışıyor öyleyse. Toshiba bilgisayarların bios yapısından emin değilim ama şunu deneyebilirsiniz. Ekranı görmeseniz bile açma butonuna basın ve yaklaşık otuz saniye kadar F2 butonuna art arda basın. Not: otus saniyeyi keyfinize göre arttırabilirsiniz. Bazı makineler bios'a girdikten sonra tuşa basmaya devam ettiğiniz de bios biplemesiyle uyarı yapabiliyor. Şimdi F2 butonuna basmayı bırakın ve bir defa F9 butonuna basın. F2 yaparak bios'a girmiş, F9 yaparak da bios'u varsayılan ayarlarına döndürme isteğinde bulunmuş olmalıyız. Şu anda "Varsayılan ayarlara dönmek istediğinize emin misiniz?" diye soruyor olmalı. Şimdi ise Y harfine basın ve enter yapın. Bu şekilde sıfırlamayı onaylamış olduk. Son olarak F10 tuşuna basın, y harfine basın ve enter yaparak kaydedip bios'tan çıkın. Bilgisayarınızın yeniden başlatma tepkimesini muhtemelen hissedersiniz. Eğer hâlâ ekran gelmiyorsa bios pilini çıkarabilirsiniz. Not: bilgisayarınızın FN kilidi açıksa F2 yerine FN+F2 yapmanız gerekebilir.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla bilgisayarınız normal şekilde çalışıyor öyleyse. Toshiba bilgisayarların BIOS yapısından emin değilim ama şunu deneyebilirsiniz. Ekranı görmeseniz bile açma butonuna basın ve yaklaşık otuz saniye kadar F2 butonuna art arda basın. Not: Otus saniyeyi keyfinize göre arttırabilirsiniz. Bazı makineler BIOS'a girdikten sonra tuşa basmaya devam ettiğiniz de BIOS biplemesiyle uyarı yapabiliyor. Şimdi F2 butonuna basmayı bırakın ve bir defa F9 butonuna basın. F2 yaparak BIOS'a girmiş, F9 yaparak da BIOS'u varsayılan ayarlarına döndürme isteğinde bulunmuş olmalıyız. Şu anda "varsayılan ayarlara dönmek istediğinize emin misiniz?" Diye soruyor olmalı. Şimdi ise y harfine basın ve enter yapın. Bu şekilde sıfırlamayı onaylamış olduk. Son olarak F10 tuşuna basın, y harfine basın ve enter yaparak kaydedip BIOS'tan çıkın. Bilgisayarınızın yeniden başlatma tepkimesini muhtemelen hissedersiniz. Eğer hâlâ ekran gelmiyorsa BIOS pilini çıkarabilirsiniz. Not: Bilgisayarınızın FN kilidi açıksa F2 yerine fn+F2 yapmanız gerekebilir.

Yarın ilk iş deneyeceğim, şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Yarın ilk iş deneyeceğim, şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
Rica ederim. Bu arada bios'a girmek için şöyle bir şey de önerilmiş:
Makineyi kapatın ve F2 tuşu basılıyken makineyi açın. Elinizi bios ekranı gelene kadar tuştan çekmeyin. Tabii siz bios ekranını göremeyeceğiniz için F2 tuşunu otuz saniyeyle bir dakika arasında basılı tutarak beklemelisiniz. Sonucu bildirirsiniz. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı