Toshiba laptop açılışta Toshiba yazısında kalıyor

duescarpa

Hectopat
Daha fazla  
Toshiba laptop ilk açılışta yazıda kalıyor tek çözüm(ne kadar çözüm denirse) düğmeden kapatıp açmak oluyor. F12'den sesi kapatamıyorum bazı özel tuşlar çalışıyor bazıları çalışmıyor onun dışında kulaklığı taktığım zaman sınırsız bir cızırtı başlıyor yazılımsal mı donanımsal mı veya nedeni nedir bilmiyorum. Onun da geçici çözümü olarak arkaya bir uygulama(oyun vb.) Açıp masaüstüne döndüğümde cızırtı gidiyor. Son olarak BIOS'a sorunsuz şekilde giriliyor fakat BIOS'u default ayarlara getir ve çık seçeneğini seçince PC donuyor ve kapatıp açmam gerekiyor. Tüm sorunlar bunlar ve 1 seneyi aşkın süredir bu sorunlar mevcut. Temiz kurulum da yaptım ama çözüm olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttaki BIOS çipi yeniden programlanmalı olmazsa sorun anakart kaynaklıdır o tür eski laptoplarda anakart arızası olabiliyor kronik arıza vs.
BIOS çipinin işlem görmesinin tahmini maliyeti hakkında bilginiz var mı ? PC 7 yıllık eğer sorun anakartta ise ve dediğiniz gibi kronik bir durum ise laptop un her an arızalanıp ömrünü doldurması mümkün müdür yani şansım varsa 2 3 sene daha götürür mü acaba ?

BIOS çipinin işlem görmesinin tahmini maliyeti hakkında bilginiz var mı ? PC 7 yıllık eğer sorun anakartta ise ve dediğiniz gibi kronik bir durum ise laptop un her an arızalanıp ömrünü doldurması mümkün müdür yani şansım varsa 2 3 sene daha götürür mü acaba ?
Anakarta bakılması gerek duruma göre ama bence o laptop fazla dayanmaz.

Geri
Yukarı