Toshiba laptop işlemci değiştirme

Ahmetzkan

Kilopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite C855-217 model bilgisayarım var. İşlemcimi değiştirmek ve güncellemek istiyorum. Önceden "i3-2370M" vardı sonra bu arızalanınca bilgisayar tamircisi "i5-3210M" ile değiştirdi. İşlemcim üzerinde "RPGA-988b" yazıyor, sanırım "socket G2 / socket rpga988b" konseptindeki işlemciler oluyor.
"https://www.cpu-world.com/Sockets/Socket G2 (rPGA988B).html" burada tam emin olmamakla beraber uyumlu işlemciler yazıyor.
Buradaki 35 watt ile uyumlu olan "Intel Core i7-3632QM" işlemcisini almak istiyorum ama kendi işlemcimde önbellek 3M yazıyor bunda ise 6M aynı şekilde kendi işlemcimde çekirdek sayısı 4 bunda ise 8.bunun gibi farklılıklardan ve yeterli teknik bilgim olmadığı için sizlere sormak istiyorum sizce bu işlemciyi almam mantıklı mıdır, aklıma gelmeyen başka bir sorun yaşar mıyım?

Anakart Desteklerse Alabilirsin

Bunun İçin Bir Uygulama Vardı Bulursam Linkini Paylaşayım

Oldukça mantıklı. 2/4 bir işlemciden 4/8 bir işlemciye geçişin farkını fazlası ile hissedersiniz.

Uygulamayı İndirip Bakın Hocam Kulanamasanız İnternete Yazın Nasıl Kulanıldığna dair Videolar Çıkar

Uygulamayı İndirip Bakın Hocam Kulanamasanız İnternete Yazın Nasıl Kulanıldığna dair Videolar Çıkar
Yok anlayamadığım konu şu mesela anakart modelini öğrendim ama bu şekilde yazdığımda bir şey çıkmıyor.

Anakartın İsmini Biliyorsanın Öyle Aratırın Hocam Belki o Zaman Bişey Çıkar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…