Toshiba Laptop İşlemci Yükseltme

recepozbekturk

Hectopat
Toshiba laptopumun şu anki i5-3230M FCPGA988 soketli işlemcisini aynı soketi kullanan i7-3840QM ile değiştirmek istiyorum. Mevcut işlemcim 35W'da çalışırken i7 45W'da çalışıyor, bu durum etkiler mi? SSD de takıp mümkün olduğunca yükseltmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptörün kapasitesi yeterliyse yeter, bunu bilemeyeceğimize göre cevabı denersen anlarsın.
Ek olarak; TDPsi daha yüksek bir işlemci daha fazla ısı yayar yani mevcut soğutman yetersiz kalırsa ısınma sorunu yaşarsın.

Son olarak; i5-8250U o işlemciden daha iyi. Yapacağın yatırımı düşününce, mevcut makinayı satıp üzerine ekleyip 8250U işlemcili makina da alabilirsin, 2 yıl da garantisi olur.
İşlemciyi birisi hibe ediyorsa ayrı. :eek:

Toshiba laptopumun şu anki i5-3230M FCPGA988 soketli işlemcisini aynı soketi kullanan i7-3840QM ile değiştirmek istiyorum. Mevcut işlemcim 35W'da çalışırken i7 45W'da çalışıyor, bu durum etkiler mi? SSD de takıp mümkün olduğunca yükseltmek istiyorum.
Pardon acaba işlemcinin kullandığı soketi nasıl öğrenebilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı