Toshiba laptop oyunda aniden kapanıyor

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 525M
Anakart
SATELLITE L755
İşlemci
intel(r) core(tm) i5-2410m cpu @ 2.30ghz (4 CPUs)
Toshiba marka laptop kullanıyorum ve şarjdayken kullanıyorum, bayağıdır da öyle zaten. Oyundayken bir anda kapanıyor. Fandan dolayı mı diye düşündüm ama laptop o kadar ısınmamıştı. Kapandıktan sonra da ışıklar yanıyor, yani yine direkt açabiliyorum laptopu. Sebebi nedir bunun? Bir de bilgi açısından söylüyorum, CD-ROM yok laptopta. Ben onu kaldırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de L755-1GH modeli var.

Dediğin problemleri 2 yıl kadar önce yaşamıştım ve o laptopu kullanmayı bırakmıştım. 15-20 gün kadar önce ek bir bilgisayara ihtiyacım olduğu için bilgisayarı komple söküp her bir parçasını özenle temizledim. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını yeniledim ve 500GB SSD alıp takarak içine Windows 10 yükledim. Bilgisayar 2011 yılında satın aldığım günkü gibi hızlı çalışıyor.

Eğer aldığın günden bugüne hiç temizlemediysen temizlemeni öneririm. Termal macun yenilemesi de yapmak gerek.

Hocam elinizle ölçerek anlayamazsınız, MSI Afterburner gibi uygulamalarla ölçmelisiniz.

Hocam zahmet olmazsa link atabilir misiniz?

Bende de L755-1GH modeli var.

Dediğin problemleri 2 yıl kadar önce yaşamıştım ve o laptopu kullanmayı bırakmıştım. 15-20 gün kadar önce ek bir bilgisayara ihtiyacım olduğu için bilgisayarı komple söküp her bir parçasını özenle temizledim. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını yeniledim ve 500GB SSD alıp takarak içine Windows 10 yükledim. Bilgisayar 2011 yılında satın aldığım günkü gibi hızlı çalışıyor.

Eğer aldığın günden bugüne hiç temizlemediysen temizlemeni öneririm. Termal macun yenilemesi de yapmak gerek.

Temizleyeli 3 4 ay oldu fanları temizletmiştim termal macun olup olmadığını bilmiyorum ben kendim açmaya çalıştım ama bir kabloyla bağlı galiba hiçbir şekilde açamadım.

Bu konuda bilgin yoksa eğer tek başına bilmeden yapmaman daha iyi olur. Şu videoyu nasıl söküldüğünü görmen için bırakıyorum;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok sağ olun hocam bakacağım.

Hocam elinizle ölçerek anlayamazsınız, MSI Afterburner gibi uygulamalarla ölçmelisiniz.

Hocam ben indirdim ama Memory clock var onu artırabiliyorum artırmalıyım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı