TOSHIBA MQ01ABD100 farklı marka HDD takılırsa çalışır mı?

Mizah

Hectopat
Yer
Çaycuma
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptop HDD içinden arada sırada cızırtı, çıt gibi sesler geliyor ve okuma ve yazma da bazen çok olmasa da sorunlar yaşıyorum. HDD markası TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB idi. Sorularım şöyle.
1. Başka marka HDD alsam ve taksam direkt çalışır mı? Sormak istediğim BİOS'tan bir şeyler yapacak mıyım? Veya yeni aldığım HDD'nin yazılımı vs. bir şey kurmam gerekir mi? Yani kısaca laptop taktığım gibi tanır mı HDD'yi?
2. Yeni HDD alırken nelere dikkat etmeliyim? Yani laptop anakartına vs. parçalarına uyumlu olması için?
3. Hangi marka ve markalar daha iyidir ?
4. Şuan ki laptop'un HDD'si gibi aynı konumda mı her laptop HDD'si montajlarken sıkıntı yaşar mıyım ?

Şimdiden yardımcı olan herkese çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.

İşletim sistemi kurman gerekiyor yeni HDD aldığın zaman. WD tavsiye ederim. Uzun zamandır kullandığım bir marka. Montaj sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Montajı kolay.

Cevabınız için teşekkürler. Bir şey daha demek istiyorum bana bu TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB HDD'im özelliklerinde bir tane WD marka HDD önerirmisiniz acaba zahmet olacak ama ?

Evet gönül rahatlığı ile takabilirsiniz. Bu arada format atmayı biliyorsun değil mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı