Toshiba P300 takılma sesi çıkartıyor

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, dün BIOS üzerinden fastboot açtığım için BIOS'a giremiyordum. Bu nedenle kasayı yerinden çıkarıp ekran kartını söküp BIOS pilini çıkarıp taktım. Sonrasında olanlar oldu. HDD'lerimden biri takılma sesi çıkarmaya başladı. İlkte sistem açılmadı Windows logosunda dönüp durdu. O esnada HDD'nin bağlantısını kesip Windows açılınca tekrar taktım. Ses kesildi ve normal çalışmaya başladı. HD Tune ile tarama yaptım ve hiç hasar görünmüyor. CrystalDiskInfo üzerinden de durumu iyi görünüyordu. İçinden çok önemli dosyaları kurtarsam da kullanıp kullanmamakta tereddüt ettim. Aralık 2019'da almıştım. Toshiba P300 1TB. HDD'yi böyle kullanmaya devam etsem sorun çıkarır mı? 2700 kadar çalışma saati var. 1 yılını bile doldurmadı ve kasayı çıkarırken sert davranmadım neden böyle oldu anlamadım.
Tarama;

Screenshot_20200913-104511.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'ye bağlı SATA girişlerinde bir temassızlık, bir gevşeme olduğu zaman da böyle seslerin gelebildiğine rastlamıştım. Sanırım ekran kartını sökerken yanlışlıkla SATA girişleriyle oynadınız.

Şu anda sorun yoksa kullanabilirsiniz.

HD Tune'de "Sağlık" sekmesinde durum nedir?

HDD'ye bağlı SATA girişlerinde bir temassızlık, bir gevşeme olduğu zaman da böyle seslerin gelebildiğine rastlamıştım. Sanırım ekran kartını sökerken yanlışlıkla SATA girişleriyle oynadınız.

Olabilir çünkü anakartım Gigabyte A320M ve ekran kartı SATA girişlerinin üzerine geliyor ben de altından geçirmiştim ve umarım ondandır. Şu an işte olduğum için kapatıp çıkmıştım akşama atsam olur mu? Gücü kesip tekrar verince ses çıkarmamaya başladı ama yine de korkutmuyor değil. İçinde bir sürü oyun, dosya ve arşivlerim var. Tekrar alıp düzeltmek gözüme geliyor.

Eski HDD gibi kafa atıyor sanmıştım ama ses biraz farklıydı. Bir nebze de olsa rahatladım. Umarım sorun yoktur.

Hocam sağlık kısmı şu şekilde;

217.PNG

@yika38
Olabilir çünkü anakartım Gigabyte A320M ve ekran kartı SATA girişlerinin üzerine geliyor ben de altından geçirmiştim ve umarım ondandır. Şu an işte olduğum için kapatıp çıkmıştım akşama atsam olur mu? Gücü kesip tekrar verince ses çıkarmamaya başladı ama yine de korkutmuyor değil. İçinde bir sürü oyun, dosya ve arşivlerim var. Tekrar alıp düzeltmek gözüme geliyor.

Eski HDD gibi kafa atıyor sanmıştım ama ses biraz farklıydı. Bir nebze de olsa rahatladım. Umarım sorun yoktur.

Hocam sağlık kısmı şu şekilde;

217.PNG

@yika38

2165.PNG

İki ekran görüntüsü arasında fark var. Sebebi ne olabilir ? @yika38 @Recep Baltaş

Son düzenleme:

Geri
Yukarı