Toshiba P300 vs Seagate Barracuda

Berk Yıldızz

Hectopat
Daha fazla  
Çoğu arkadaşın sistem toplama konusunda önerdiğiniz P300 niye bu kadar öneriliyor merak ettim doğrusu ve bu konuyu açmaya karar verdim.

Ben yılbaşı indiriminde PC toplamayı düşünüyorum. Aklımdaki sorunları sizinle paylaşmak istedim.

Sizlerin çoğu konuda önerdiğiniz;
  • Toshiba P300 High Performance 3.5" Sata 3.0 1TB Sabit Disk Fiyatı
Benim aklımda olan HDD;
Aralarında nasıl bir fark var?
Hangisini almalıyım?

Verecek olduğunuz cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Barracuda daha iyi bir HDD fakat fiyat/performans odaklı bir HDD olduğu için P300 daha çok öneriliyor.
Bütçeniz müsaitse Barracuda'yı alabilirsiniz.

WD Blue ve Seagate Barracuda benzer performansı veriyor. Barracuda'nın okuma ve yazma hızı bir adım öne çıkabiliyor.
Buna göre bir sıralama olursa;
  1. Seagate Barracuda
  2. WD Blue
  3. Toshiba P300

WD Blue ve Seagate Barracuda benzer performansı veriyor. Barracuda'nın okuma ve yazma hızı bir adım öne çıkabiliyor.
Buna göre bir sıralama olursa;
  1. Seagate Barracuda
  2. WD Blue
  3. Toshiba P300
Toshiba en hızlısı değil miydi hocam? Çok aşırı anlamam HDD konusundan fakat demek ki bir şeyleri yanlış biliyormuşum.

Toshiba en hızlısı değil miydi hocam? Çok aşırı anlamam HDD konusundan fakat demek ki bir şeyleri yanlış biliyormuşum.
Toshiba'nın performanslı modelleri var fakat P300 F/P olarak tabir ettiğimiz modellerden.
WD Blue olmazsa olmaz bir model değil. P300 tercih ederdim ben olsam.

Barracuda nın bir sürü modeli var. Hangisi? Yıldan yıla çok fark ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı