Toshiba qosmıo X70-B-113 ekran kartı bilgisayarı çökertiyor

BaTur0305

Hectopat
Bu yeni çıkan bir sorun değil. Daha önceden sorun oyunun ortasında bilgisayar donuyor ve düğmeden kapatıp açına düzeliyordu. Sonra ekran kartı etkin halde olduğunda bilgisayar açılmamaya başladı. Sayısız derecede troubleshoot ve macun değişikliği sonrası sorunu düzeltmeyi başardım ancak 2 ay sonra sorun tekrar oldu. Ve bu sefer daha önce yaptıklarım bir işe yaramadı. Benzer sorun yaşayan insanlar VBIOS'u güncelleğerek sorunlarını çözmüşler ancak VBIOS dosyasını bulamadım. Yardım edebilecek var mı?
Toshiba qosmio X-70-B-113.
İşlemci: i7-4720HQ.
Ekran kartı: AMD Radeon R9 M365X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazık ki bulamadım ama R9 M270X'in yeniden piyasaya sürülmüş versiyonu. Yani aslında bir M270X kullanıyorsun. M270X VBIOS arayabilirsin ya da eski driverlara dönmeyi deneyebilirsin. Belki de W10 ile uyumlu çalışmıyor olabilir GPU.

Ne yazık ki bulamadım ama R9 M270X'in yeniden piyasaya sürülmüş versiyonu. Yani aslında bir M270X kullanıyorsun. M270X VBIOS arayabilirsin ya da eski driverlara dönmeyi deneyebilirsin. Belki de W10 ile uyumlu çalışmıyor olabilir GPU.
Garip bir olay var.Ekran Kartı driver adı 2018 e kadar m365x ancak daha yeni driverlar yükleyince adı R7 M380 olarak değişiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı