Toshiba Satellite A300 için işlemci önerisi

SonKlaer

Zeptopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite A300 için işlemci önerisi.

1689504926530.png

1689504949192.png

1689504969516.png

1689504981849.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an olan işlemci 35W bu yüzden laptopun soğutması da ona göre tasarlanmıştır. Performans farkı gözler görülür olsun isterseniz daha yüksek çekirdekli Core 2 Quad modellere falan yönelmeniz gerekir veya daha yüksek saat hızlarına çıkabilen Core 2 Duo T9600 gibi modellere. Laptop socket p diye her bu soketi kullan işlemci uyumlu demek değildir. BIOS bazı işlemcileri desteklemiyor olabilir. Ülkemizde eski mobil işlemcileri bulmak zor, yurt dışından bulmanız gerekebilir ve fiyatları anlamsız olabilir. Ben pek tavsiye etmem fakat bir liste bırakacağım bu sokete uygun. Çok eski bir ürün olduğu için pek bilgi yok uyumluluk tarafında. Tahminim Core 2 Duo serisinden bir işlemci sorun olmadan çalışabilir fakat değer mi tartışılır?

Şu an olan işlemci 35W bu yüzden laptopun soğutması da ona göre tasarlanmıştır. Performans farkı gözler görülür olsun isterseniz daha yüksek çekirdekli Core 2 Quad modellere falan yönelmeniz gerekir veya daha yüksek saat hızlarına çıkabilen Core 2 Duo T9600 gibi modellere. Laptop socket p diye her bu soketi kullan işlemci uyumlu demek değildir. BIOS bazı işlemcileri desteklemiyor olabilir. Ülkemizde eski mobil işlemcileri bulmak zor, yurt dışından bulmanız gerekebilir ve fiyatları anlamsız olabilir. Ben pek tavsiye etmem fakat bir liste bırakacağım bu sokete uygun. Çok eski bir ürün olduğu için pek bilgi yok uyumluluk tarafında. Tahminim Core 2 Duo serisinden bir işlemci sorun olmadan çalışabilir fakat değer mi tartışılır?

201 liraya Ali Express'ten T9600 buldum alınır mı sence? Bu arada değmiyeceğini ben de biliyorum ama yeni bir sistem almak çok çok daha masraflı en azından 1 2 sene daha kullanmak istiyorum. Zaten sadece LoL oynadıgım için LoL'u 60 FPS falan oynatsa yeter.

Her şey dahil 200 TL falansa alıp deneybilirsiniz. BIOS Update gerekebilir veya uymayabilir, bunları unutmayın.

Core 2 Extreme X9100 almanızı tavsiye ederim. Bendede T6400 vardı. İşlemciyi değiştirdikten sonra performans neredeyse 3 kat artdı. İşlemciyi soğutmak zor olabilir. İyi bir termal macun ve undervolt uygularsanız iyi olur. Aynı şekilde T9900 alabilirsiniz ama T9900 X9100 kadar güçlü değil.
Quad Core işlemcileri (Q9000,Q9100,QX9300)
işlemcileri bilgisayarınızda çalışmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı