Toshiba Satellite C660D-1HL RAM yükseltme

Kawoon

Decapat
Daha fazla  
Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Yeni Bit Eşlem Resmi (3).jpg

Yeni Bit Eşlem Resmi (2).jpg

Merhaba arkadaşlar, konu başlığında da belirttiğim üzere laptopumun RAM belleğini yükseltmek istiyorum. Kaç GB, MHz, CL olmalı bilmediğim için sizlere sormak istedim. Bilgisayarımda şu an kurulu olan işletim sistemi Windows Home Basic X64. günlük kullanımda ve oynadığım bazı oyunlarda FPS'in bir nebze de olsa artmasını istiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Hangi RAM'i almalıyım?

Bellek (RAM) Fiyatları - Epey

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB 2 tane alabilirsin çoğu uyacaktır ama bunlar hepsi 2.el çıkma yada sahte RAM'ler .

Sahte olmayan sıfır DDR3 RAM'ler üretimi azaldığı için pahalı

İşlemci eski ve zayıf olduğundan pek işe de yaramayabilir RAM yükseltmek. Çünkü sadece internet de gezinirken bile işlemci sürekli %100 yükte çalışacak yetişmeyecek.

4 GB 2 tane alabilirsin çoğu uyacaktır ama bunlar hepsi 2.el çıkma ya da sahte RAM'ler.

Sahte olmayan sıfır DDR3 RAM'ler üretimi azaldığı için pahalı.

İşlemci eski ve zayıf olduğundan pek işe de yaramayabilir RAM yükseltmek. Çünkü sadece internet de gezinirken bile işlemci sürekli %100 yükte çalışacak yetişmeyecek.

Hocam öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Birkaç yerde daha okumustum 2. el olduklarını, alırken 2.el alsam yani bu tarz sitelerden kullanımda bir sıkıntı çıkarır mı? 2 tane 4 GB alamayabilirim bütçem düşük 250 lira kadar maalesef. 1 tane RAM alabiliyorum sanırım acaba elimdeki RAM'e ek mi alayım yoksa direkt 1 tane 8 GB alıp tek slot mu yapmalıyım bilemedim hangisini yapmamı önerirsin? Evet işlemci çok kötü değiştirilmiyor sanırım ve yakın zamanda da bilgisayarı değiştiremeyeceğim o yüzden elimdekini kullanmam gerekiyor başka hangi yöntemleri kullanarak rahatlatabilirim yardımcı olabilirsen çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Birkaç yerde daha okumustum 2. el olduklarını, alırken 2.el alsam yani bu tarz sitelerden kullanımda bir sıkıntı çıkarır mı? 2 tane 4 GB alamayabilirim bütçem düşük 250 lira kadar maalesef. 1 tane RAM alabiliyorum sanırım acaba elimdeki RAM'e ek mi alayım yoksa direkt 1 tane 8 GB alıp tek slot mu yapmalıyım bilemedim hangisini yapmamı önerirsin? Evet işlemci çok kötü değiştirilmiyor sanırım ve yakın zamanda da bilgisayarı değiştiremeyeceğim o yüzden elimdekini kullanmam gerekiyor başka hangi yöntemleri kullanarak rahatlatabilirim yardımcı olabilirsen çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

2.ellerde Slot yakma ihtimali azda olsa var gene bozulma ihtimalide var çünkü eskiler bu durumlara kimse garanti veremez kimse alda demez almada demez. Arada 2-3 kat fiyat farkı var.

2.ellerde slot yakma ihtimali az da olsa var gene bozulma ihtimalide var çünkü eskiler bu durumlara kimse garanti veremez kimse alda demez almada demez. Arada 2-3 kat fiyat farkı var.

Anladım hocam muhtemelen 2.el alacağım bütçeden dolayı. Sence tek slota mı 8 GB alıp takayım yoksa 2 GB takılıyken yanında 4 GB mi takayım karar veremedim. Ayrıca sen benim yerimde olsan attığım linkten hangisini alırdın?

Geri
Yukarı