Toshiba Satellite c855-217 - Windows 8.1 Sorunu

exper123

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar,

Arkadaşın Toshiba Satellite c855-217 marka-model dizüstü bilgisayarında Windows 8 Single Language 64 bit olanı yüklüydü. 8.1'e güncelleme yapıyormuş ama sürekli geri dönüyormuş. Yani güncelleme sorun çıkartıyormuş. Bende buradan indirdiğim 64bit ile format atabileceğimizi söyledim. USB yazdık sonra formatı attık fakat formattan sonra yeniden başlatılınca bilgisayar açılırken siyah-beyaz ekranda sürekli yanıp sönüyor ve bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyoruz. Bilgisayarı kapatıp açınca kurulumun son aşamalarını tamamlıyoruz ve bilgisayar açılıyor. Ama 3-4dk geçtikten sonra hiçbir hata vermeden sürekli yeniden başlatıyor. Açıyoruz ve yine yeniden başlatıyor. Bende bu sefer recovery bölümünü falan komple silip formatladım. Ama yine aynı sorunu verdi. Ne yapabileceğimizi bilmiyoruz. Arkadaşa mahcup oldum. Bu işlerden kendimce anlarım ama bu sorunu çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci Türü: Intel Core i3, İşlemci Hızı: 2.40 GHz,
Ekran Kartı: AMD, Ekran Boyutu: 15.6",
Sabit Disk: 500 GB, Bellek: 4 GB, İşletim Sistemi: Win 8

Saat geç oldu. Bekliyoruz, yardım edecek yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios güncellemesi yaptınız mı ? 22/01/14 tarihli 6.80-WIN sürümü gözükmekte. Short Model
'i verirseniz daha net söylerim (notebookun altında PS ile başlayan kısım).

Aklıma geldi aslında ama bilgisayarı daha alalı 1 yıl olmadı dedi ve bende ondan değildir diye düşündüm. Bu kadar yeni bir güncellemesi varsa sorunu çözebilir.

Dediğim gibi short modelden bakın veya buraya yazın direkt vereyim.

Bende bakıyorum sen zahmet etme. Güncelledikten sonra tekrar format atmam gerekir mi yoksa direk bilgisayarı normal başlatabilir miyim? Şuan güvenli moddan güncelleyeceğim çünkü. Normal olarak açılmıyor.

Windows 8'i kurun veya recovery yapın. Windows 8 üzerinden bios güncellemesini yapın. Ardından 8.1'e yükseltmeyi deneyin :)

Öyle bir şansımız yok artık. Recovery falan hep sildik demiştim. Windows 8 linki arıyorum nette bulamadım. Yandex linki buldum ama belli sınırları geçtiğimiz için 190kbs ile indiriyor. Torrent linkde bulamadım. Windows 7 Ultimate kurup BİOS güncelledikten sonra 8.1 yüklemeyi planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı