Toshiba Satellite L50 R7 M260 FPS düşmesi

EmreRS

Decapat
Arkadaşlar araştırdım ama bir türlü bulamadım. AMD Radeon R7 m260 ekran kartımı indirip güncelleyip laptopuma kurdum. Kurmadan önce PUBG mobile emülatöründe 20-25 FPS alıyordum, lakin kurduktan sonra 45-50 FPS almaya başladım ama 4-5 saniyede bir drop giriyor ve FPS 10-15'e kadar geriliyor. Görev yöneticisini açıp performans seçeneğine tıklayıp sorunu gözlemledim ve oyunda 45-50 FPS aldığımda GHz'ım 2. 40 da seyrediyor ama drop girdiğinde 0. 70, 1. 40GHz'e kadar geriliyor. Bu arada Windows 10 işletim sistemi 8GB RAM laptopum yaklaşık 4 yıllık macun sürüp temizledik ama geçmedi lütfen yardım edin, şimdiden teşekkürler. Bu sorun tüm oyunlarda geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Güç seçeneklerinden "Dengeli" seçeneğini seçip tekrar deneyin. Sorun çözülmezse aşağıdaki adımları takip edin.
  • Dengeli planının karşısındaki "Plan ayarlarını değiştir" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan kısımdan "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" seçeneğine tıklayın.
  • Gelen pencerede İşlemci güç yönetimi > En yüksek işlemci durumu kısmından "Pilde" ve "Prize takılı" değerlerini %80 olarak ayarlayın. Sorun çözülmezse %70 ya da %65 gibi değerleri deneyin.
Bu ayarları yaptıktan sonra FPS değerlerinizin çok değişeceğini düşünmüyorum, ancak yine de büyük miktarda olmasa da değişebilir.

Umarım sorununuz çözülmüştür.

Merhaba. Güç seçeneklerinden "Dengeli" seçeneğini seçip tekrar deneyin. Sorun çözülmezse aşağıdaki adımları takip edin.
  • Dengeli planının karşısındaki "Plan ayarlarını değiştir" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan kısımdan "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" seçeneğine tıklayın.
  • Gelen pencerede İşlemci güç yönetimi > En yüksek işlemci durumu kısmından "Pilde" ve "Prize takılı" değerlerini %80 olarak ayarlayın. Sorun çözülmezse %70 ya da %65 gibi değerleri deneyin.
Bu ayarları yaptıktan sonra FPS değerlerinizin çok değişeceğini düşünmüyorum, ancak yine de büyük miktarda olmasa da değişebilir.

Umarım sorununuz çözülmüştür.

Maalesef Sorunum Düzelmedi Bir Türlü :(

Son düzenleme:
Benim de Satellite L50 notebook'umda aynı sorun var, size yazdıklarımı uyguladığımda sorun ortadan kalkıyor. Bir de Toshiba'nın kendi sitesinde paylaştığı driverları indirip deneyin. Driver sürümü çok eski olduğundan pek tavsiye etmem ama sorunu ortadan kaldırabilir.

Benim de Satellite L50 notebook'umda aynı sorun var, size yazdıklarımı uyguladığımda sorun ortadan kalkıyor. Bir de Toshiba'nın kendi sitesinde paylaştığı driverları indirip deneyin. Driver sürümü çok eski olduğundan pek tavsiye etmem ama sorunu ortadan kaldırabilir.
[/QUOTE

Notebook'um 4 yıllık ömrü felan bitmiş olabilir mi veya alakası olabilir mi ? ekran kartını güncelledikten sonra bu sorun ortaya çıktı ekran kartı ile de alakalı olduğunu düşünmüyor değilim intel ekran kartımda böyle bir sıkıntı yok

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı