Toshiba Satellite L500 laptop açılmıyor

Oakenshield

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, eski bir dizüstü bilgisayarım vardı. RAM'leri sök tak yaptım falan, HDD'yi sök tak yaptım. Her neyse düzeldi açıldı yani bilgisayar. Şimdi 1 hafta hiç ellemedim, bugün gene açtım ama bilgisayar ilk hali gibi oldu. Power ışığı yanıyor, diğer yanması gereken 2 ışık yanmıyor. Acaba ilkinde tesadüfen mi açmayı başardım :D

Gerçekten çok önemli, çok ihtiyacım var labtopu açmaya, yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

Toshiba Satellite L500.
2 ve 4. ışık yanında PC açılıyordu. Sembollerden ne anlama geldiğini anlamışsınızdir zaten. Güç tuşuna basınca 2.isik yanıp sönüyor. Neden olabilir acaba?

Dosya Ekleri

• 16792500565053923154285727286668.jpg
    16792500565053923154285727286668.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 37
  1. Şarj sorunu: Laptopunuzun şarjının bitmiş olabileceğini ve bu nedenle açılmadığını kontrol edin. Şarj cihazınızı laptopunuza bağlayın ve laptopunuzu açmaya çalışın. Eğer şarj cihazınızın çalışmadığını düşünüyorsanız, başka bir şarj cihazı ile deneyebilirsiniz.
  2. Sisteme bağlı bir cihazın etkisi: Laptopunuzun açılmamasının sebebi, sisteme bağlı bir cihazın etkisi olabilir. Örneğin, bir harici sabit disk, flash bellek veya diğer USB aygıtları, laptopunuzun açılmasını engelleyebilir. Bu durumda, tüm harici cihazları çıkarın ve laptopunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
  3. Güç düğmesinin arızalı olması: Güç düğmesi arızalı olabilir veya doğru şekilde çalışmayabilir. Bu durumda, güç düğmesini birkaç kez hafifçe basın veya birkaç saniye basılı tutun. Bazen bu, laptopunuzun açılmasını sağlayabilir.
  4. Bozuk sabit disk veya bellek: Laptopunuzda bir sabit disk veya bellek sorunu olabilir. Bu durumda, BIOS ekranına girmeyi deneyebilirsiniz. BIOS ekranı açılırsa, sabit diskinizi ve bellek modüllerinizi kontrol edebilirsiniz.
  5. Ana kart arızası: Laptopunuzun açılmama sorunu, ana kart arızasından kaynaklanabilir. Bu durumda, bir teknik servis ile iletişime geçebilir veya laptopunuzu onarmak için bir bilgisayar tamircisine götürebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, eski bir dizüstü bilgisayarım vardı. RAM'leri sök tak yaptım falan, HDD'yi sök tak yaptım. Her neyse düzeldi açıldı yani bilgisayar. Şimdi 1 hafta hiç ellemedim, bugün gene açtım ama bilgisayar ilk hali gibi oldu. Power ışığı yanıyor, diğer yanması gereken 2 ışık yanmıyor. Acaba ilkinde tesadüfen mi açmayı başardım :D

Gerçekten çok önemli, çok ihtiyacım var labtopu açmaya, yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

Toshiba Satellite L500.
2 ve 4. ışık yanında PC açılıyordu. Sembollerden ne anlama geldiğini anlamışsınızdir zaten. Güç tuşuna basınca 2.isik yanıp sönüyor. Neden olabilir acaba?
Bilgisayarın hddsi görülmüyordur 4. yanmıyorsa.
2.de yanıp söner çünkü açabilecğiz birşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı