Toshiba Satellite P50-A-14R Performans Sorunu

Qadesh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim(3.5 yıl önce falan alınmış ürün)
  • 16 GB DDR3 RAM
  • Nvdia GT 745M
  • İşlemci İ7 4700MQ
  • 1 TB HDD
  • Windows 10 Home x64
  • Zalman ZM-NC3 Soğutucu
  • Oyunlar LOL ve CS GO

*Daha önce temizlemek için 1-2 kez açmışlığım vardı fakat fanı bir türlü sökemedim zorlamaya cesaret edemedim.
*Performans için nVidia ayarlı başlangıçta gereksiz bütün her şey devre dışı anti-vürüs programı yok.
Bilgisayarda kasmaya yol açacak hiçbir fazladan uygulama eklenti yok.

1- Arkadaşlar sizce bu sistem darboğaz yapıyor mu ? Bileşenler birbiri ile uyumlu mu ?
2- CS:GO'da en düşük ayarlarda(düşey senk vb. bütün hepsi) nVİdia 3D ayar yönetiminde tamamen performans arttırma şeklinde ayarlar ek olarak CS:GO başlatma seçeneklerinde high freq 100 vb. ayarlar olmasına rağmen FPS 60 bilemedin 65 FPS değerlerinde oynuyor bu sistem için normal mi ?
3-LOL'de en düşük ayarlarda FPS sınırı koymayınca başlarda gayet güzel FPS alsa da ısınmadan kaynaklı 60-70 FPS'lere düşüyor ancak FPS'yi sınırlayıp 120 yaptığımda sabit şekilde kasmadan oynayabiliyorum bu sistemle orantılı mı çalışıyor ?
4- Soğutucu fan olmasına rağmen ısıdan kaynaklı bazen oyunlarda FPS düşüşü yaşıyorum bu sistem için normali bu mu ?
5- Genel olarak bu bileşenlerle aldığım FPS değerleri normal mi yoksa bir anormallik var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı