Tost nasıl iyi yapılır?

@68515 İlk önce 30 dilimlik olanı atmışım. Teyit etmek için modeline baktım, bendeki 12 dilim olanıymış. Okuldaki daha büyüktür muhtemelen. O kadar öğrenciye yetiştiremezler yoksa. Ben bu makineyi 1-1.5 sene önce 400 TL gibi bir fiyata almıştım galiba. Fiyatlar uçmuş gitmiş.

@XEfe.Bey Derece ayarı sıkıntı olur o zaman sizin makinede. Kaşar yerine mozzarella da deneyebilirsiniz. Marketlerde satılıyor genelde. En azından deneme yapmış olursunuz. O da güzel süner.

@68515 ilk önce 30 dilimlik olanı atmışım. Teyit etmek için modeline baktım, bendeki 12 dilim olanıymış. Okuldaki daha büyüktür muhtemelen. O kadar öğrenciye yetiştiremezler yoksa. Ben bu makineyi 1-1.5 sene önce 400 TL gibi bir fiyata almıştım galiba. Fiyatlar uçmuş gitmiş.

@XEfe.Bey derece ayarı sıkıntı olur o zaman sizin makinede. Kaşar yerine mozzarella da deneyebilirsiniz. Marketlerde satılıyor genelde. En azından deneme yapmış olursunuz. O da güzel süner.

Yani bir söyleyim markete gidince bu sefer ondan alırlar. Siz hangiaeka öneriyor sunuz?

@XEfe.Bey gramajı az olarak bahçıvan marka olanını aldım birkaç defa. 200gr olarak 20 TL gibi bir fiyatı vardı. Çok fazla tost çıkmaz ondan ama denemek için tercih edilebilir bence.

Tamam abi sağ ol. Denemek için alınır bence, tostçu Erol'un falan ne güzel tostundan peynir süzülüyor inşallah benim, ki o kadar güzel olur.

Ben, tostu karnımı bayat ekmekle doyurmamak için yaparım. Tadına, tuzuna, tipine önem vermem. Yer geçerim. Sen de çok takılma bence, karnın doysun gerisini boşver. Tost tosttur kaşarlı da olsa sucukla da olsa.

Malzeme bol olsun diye kaşarı aşırı katma, yüzeysel bir şekilde ekmeğe ser, geç. Herşey kararında güzeldir. Ama öncelikle ekmeği iki taraflı kızartıp, sucuk koyduktan sonra yine makinaya bas. Sucuklu kaşarı aynı anda ekmek arasına koyup bastırma. Sucuk koyup 10 saniye bastırdıktan sonra kaşarı ser ve ekmeği kapatıp iyice bastır. Kaşarın erimesi lazım. Tavsiyem salçalı ve yeşil ince biberli yapmanız.

Genelde evde kullanılan tost makineleri güçsüz. Fırın ekmeği kullanılınca yeterince ısınmıyor malzemeler. Normal ekmek yerine tost ekmeği kullanmak gerek kullanmıyorsak.
Ben, tostu karnımı bayat ekmekle doyurmamak için yaparım. Tadına, tuzuna, tipine önem vermem. Yer geçerim. Sen de çok takılma bence, karnın doysun gerisini boş ver. Tost tosttur kaşarlı da olsa sucukla da olsa.

Tost pizzanın üvey kardeşidir. Uzaktan bakınca yakınmış gibi görünürler. Yiyince alakası yokmuş deriz.

Ben, tostu karnımı bayat ekmekle doyurmamak için yaparım. Tadına, tuzuna, tipine önem vermem. Yer geçerim. Sen de çok takılma bence, karnın doysun gerisini boş ver. Tost tosttur kaşarlı da olsa sucukla da olsa.

Yediğim şeyin tadına varamayacaksam hiç yemeyim daha iyi.

Geri
Yukarı