Tozlanmış ekran kartının temizliği nasıl yapılır?

Makaleler
3
Ekran kartımın arkasında koruyucu bir parça yok. Bu nedenle açık kalıyor ve zamanla tozlanıyor. Temizlemek için özel bir bez yada sıvı var mıdır? Varsa nereden bulabilirim? Teşekkürler.

Herhangi cisimle temas etmeyiniz. Basınçlı hava püskürten makinelerden alın. Basınçlı hava sayesinde tozlar ekran kartının üzerinden temizlenmiş olur. Bu işlemi açık havada yapmanızı öneririz.

ZOTAC GTX260 ekran kartımı dışındaki plastik tabaka dahil olmak üzere söküp, bütün birimleri temiz ve yumuşak bir uçlu fırçalayla temizleyip, tekrar topluyordum. Her 2-3 ayda bir yapardım yaklaşık 5-6 defa yapmışımdır hiç sorun yaşamadım.

Benzinliklerde hava kompresörleri ile yapabilirsiniz. Ben genelde kasayı komple götürüp orada temizliyorum. Her benzinlikte olmasada çoğunda oluyor. Eğer ben evde bu işi halledicem derseniz 100 150 tl arasında pc için hava kompresörleri satılmakta onlardan alıp evde temizleyebilirsiniz.

Fön makineniz varsa, ve soğuk üfleme özelliği varsa ciddi temizleme sağlıyor. Tabii ki kompresör kadar çok hava vermiyor ama işe yarıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı