Çözüldü TP-Link AC 2100 IPv6 testlerde gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mehmetkeskin64

Decapat
Daha fazla  
Merhaba TP-Link AC 2100 IPv6 IP alıyorum ama testlerde gözükmüyor. Telefondan da bilgisayardan da denedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunun çözümünü araştırmalarım sonucunda TP-Link kaynaklı olduğunu ve bunu çözümü için 15.00.91 test yazılımını TP-Link firması gönderdi. Bu şekilde IPv6 da sorun yaşamadım, yani sorun yazılımsal.
Ağ Bağdaştırıcısı özellikleri altında durum nedir?

1652686111874.png

Sorunun çözümünü araştırmalarım sonucunda TP-Link kaynaklı olduğunu ve bunu çözümü için 15.00.91 test yazılımını TP-Link firması gönderdi. Bu şekilde IPv6 da sorun yaşamadım, yani sorun yazılımsal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Test dosyasını TP-Link Türkiye servisinden mi aldınız yoksa yurt dışı servisinden mi?

VR400v2 için ilgili beta test yazılımını bende talep ettim, gönderdiler ancak işe yaramadı. Siz adresleme türünü SLAAC olarak mı ayarladınız yoksa DHCP olarak mı?

SLAAC olarak ayarladığımda modem IPv6 alıyor fakat Windows'un Ethernet Durumu kımında IPv6 "İnternet erişimi yok" hatasını veriyor.

DHCP seçtiğimde ise bu sefer modem IPv6 almıyor, sadece IPv6 DNS adresleri gözüküyor. Ve bu seferde Ethernet Durumu IPv6 "İnternet bağlantısı yok' hatası yerine "Ağ erişimi yok" hatası veriyor.
Edit: Modemin gelişmiş ayarlarında normal "NAT" ayarına ek olarak "Full-cone NAT" ayarını da açmam gerekiyormuş, şu anda IPv6 testlerde sıkıntısız şekilde çıkıyor. :)

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı