TP-Link Archer VR300 Superonline bağlantı sorunu

krawhat

Centipat
Merhaba,
10 Senedir superonline kullanıcısıyım, ilk verdikleri airties modem evde kavga olduğu sırada kırıldı. Bunun üzerine babam dışarıdan huaweinin çok eski bir modemini getirdi uzun süredir bu modemi kullanıyorduk fakat sanıyorum ki ömrünü doldurmaya başladı yavaşlama, takılmalar, donmalar, arayüzde bağlantı sorunları gibi sorunlar boy gösteriyordu. Zaten wifi açısından bizede yeterli olmuyordu evin yapısı gereği modemin bulunduğu kısımdan arka odalara wifi erişimi sağlanamıyor. Smart TV'mizde de bu yüzden wifi kopmaları yaşıyorduk. Bende bunca sorun ardından yeni modem sipariş verdim. Geçen hafta TP-Link VR300 Modelini satın aldım, corona sebebi ile ancak elime ulaşabildi. Bugün (hızlı kurulum aracı ile) gerekli bağlantı bilgilerimi girdiğim halde İnternet erişimi sağlayamadım. Bunun üzerine VLAN ID ve diğer ayarların etkisi olabilir düşüncesi ile superonline aradım, bana

"Hizmet politikaları gereği bu bilgileri sağlayamayacaklarını, internet erişimi sağlayamayacağımı. Superonline bana sağladığı dışında bir modem kullanamayacağımı."

Belirttiler fakat benim hizmet şartlarımda "Superonline" dışında bir modem kullanılamaz diye bir madde yok. (Bazı sözleşmelerde bu mevcutmuş) Bunu belirttiğim taktirde "Görüşmemizi burada sonlandırmak zorundayım" diyerek telefonu kapattılar.

Şimdi
1: Ben zaten superonline'nın bana verdiği dışında bir modem ile bağlantı sağlıyorum.
2: TP-Link üreticisinin farklı modemleri ile bağlantı sağlayanlar mevcut, hatta forum üzerinde bile moderatörler tarafından açılmış konu bağlantı görseli var.
3: Farklı marka / model örneğin Asus DSL-N7U ve farklı modelleri ile kullananlarda mevcut. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim bilmiyorum? Superonline üzerinde bir mac filtrelemesi mi var acaba? Bana yardımcı olabilir misiniz?
Eski modemin mac adresini kopyalayıp yeni modeme geçirince bir nevi bypass gibi bir şey oluyormuş böyle bir şey mümkün müdür acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı