TP-Link TD-W9970: Internet, menzil genişleticide hızlı fakat ana modemde çok yavaş

NacoN62

Centipat
Wi-Fi'den TP-Link TD-W9970 300Mbps VDSL2 ana modeme bağlanınca internet 4 Mbps yani yavaş bayağı ama menzil genişletici mercurys MW300RE ye bağlanınca internet 15 Mbps'den fazla yani hızlanıyor bir demenzil genişleticide internet hızlı olmasına rağmen 5 dk da bir kopmalar oluyor. Lütfen yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar ana modem hızını nasıl düzeltirim ve menzil genişletici kopmaları nasıl düzelir. Tarayıcı değiştirdim, güncellemeler yaptım laptopda ama sorun devam ediyor. Yardım bekliyorum. Teşekkürler.
Screenshot_2019-12-13 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test(1).png

Screenshot_2019-12-13 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi'den TP-Link TD-W9970 300Mbps VDSL2 ana modeme bağlanınca internet 4 Mbps yani yavaş bayağı ama menzil genişletici mercurys MW300RE ye bağlanınca internet 15 Mbps'den fazla yani hızlanıyor bir demenzil genişleticide internet hızlı olmasına rağmen 5 dk da bir kopmalar oluyor. Lütfen yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar ana modem hızını nasıl düzeltirim ve menzil genişletici kopmaları nasıl düzelir. Tarayıcı değiştirdim, güncellemeler yaptım laptopda ama sorun devam ediyor. Yardım bekliyorum. Teşekkürler.
Eki Görüntüle 472614

Eki Görüntüle 472615
Firmware güncellemesi deneyebilirsin. Öncelikle donanım sürümünüzü kontrol edin. Sürüm bilgisi için buraya bakabilirsin. Güncellemeleri için ise buraya tıklayıp ilgili donanım sürümünü seçip modeme kurabilirsin.

Firmware güncellemesi deneyebilirsin. Öncelikle donanım sürümünüzü kontrol edin. Sürüm bilgisi için buraya bakabilirsin. Güncellemeleri için ise buraya tıklayıp ilgili donanım sürümünü seçip modeme kurabilirsin.
Benim modem V3 müş araştırdım kendi otomatik güncelleme alıyormuş. Zaten Firmware menüsüde yok TTNET kullanıyorum. Modem de bu anlattığım soruna neden olabilecek değişiklik yapabileceğim ayarlar var mı? Lütfen kurtarın beni bu sorundan interneti özledim :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı