TP-LINK TD-W9970 Wi-Fi Bağlantı ve Modem Köprüleme Sorunu

Mehmet Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,

bir süredir modemimde kablosuz bağlantı yapan cihazlar bazı zamanlar bağlantı kopması oluyordu ve bağlanmaya çalıştığımda ise şifre yanlış uyarısı alıyordum şifre doğru olduğu halde. Modemi yeniden başlattıktan sonra düzeliyordu ve bir kaç gün veya hafta sonra tekrarlıyordu. Kablosuz cihazlarda bu sorunu alırken kablolu bağlantıyla aynı zamanda sorunsuz kullanıyorum internetimi. Bu şekilde uzun süre kullandım ancak bir süredir yine şifre yanlış dedikten sonra modemi resetledikten hemen sonra 10-15 sn kadar bağlanıyor ve hemen tekrar aynı sorun meydana geliyor. Bu soruna ilişkin forumlarda ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptım ancak tam olarak bu soruna ilişkin bir çözüm önerisi bulamadım. Modemi sıfırlayıp tekrar kurulum yaptım ancak sorun yine aynı. Sorunun modemden kaynaklandığı düşündüm ve sorunsuz çalışan eski bir modemle köprü bağlantısı yaparak kablosuz interneti WAN ile ana modeme bağlayıp kablosuzu o modemden kullanmayı düşündüm.

Ana Modem: TP-LINK TD-W9970 VDSL
Köprü yapmak istediğim modem: ASUS DSL-N12E ADSL

Ana modem üzerinde bulunan WAN girişine bağladığım kabloyu Asus modem deki Port-1 e bağladım. Asus Modem arayüzündeki WAN ayarları kısmınıda internette araştırıp bulduğum sonuçlara göre düzenledim ancak Kablosuz ağ cihazlara gözükür oldu ve bağlandığım halde internete erişemiyorum. Ana modemden kablolu şekilde aldığım internette sorun yok. Ancak köprüleme yaparak ikinci modem üzerinden internet erişimi sağlayamadım. Sorunsuz çalışan modem ADSL destekli olduğu için o modemi tek başına kullandığım taktirde düşük hız alıcağım için onu kullanamıyorum.

VDSL modemden ADSL modeme köprüleme yapmak bir sorun teşkil eder mi? veya sorun nerede olabilir bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Bu arada ana modemde yaşadığım kablosuz bağlantı sorunu için çözüm önerisi de yararlı olabilir. Teşekkürler, iyi forumlar
.

Kablo Bağlantısı (Mavi kablodaki sıyrıkta sorun yok kabloyu denedim sorunsuz çalışıyor)

393745

Asus Modem WAN ayarları:
Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum başlığı ve içeriği biraz okudum. Az çok aynı durumdan müzdaribiz. Bende de W9970 var. Wi-Fi ile köprüleme yaptım. Her gün düzenli 2 kez veya daha fazla bağlantı kopma hatası alıyordum. Tuhaf kısmı Android cihazlarda böyle bir hata yaşamadım. Ablam Iphone 6 ile bağlantı kopma sorunu yaşıyordu ama ben Xiaomi Mi Note 3 ve HTC One M8 ile yaşamadım.

Bu arada belirteyim benim modemim V1 versiyon ve en son yazılımı yükledim.
Bu arada ana modem de W9970 köprü modem de W9970.

sorunu şu şekilde çözebilirsin. öncelikle köprü yapacağın modemdeki tüm dhcp ayarlarını kapat ve modem arayüz ip adresini 192.168.1.x şeklinde değiştir 2 modeminki de farklı olmalı çakışmaması için. ondan sonra ana modemden wan değil herhangi bir lan portundan diğer modemin lan portuna tak. İŞlem tamam. kısaca : 2.modemi sadece köprü moduna al dhpc falan vs kapat. 1.modemin herhangi bir lan portundan 2.modemin lan portuna bağla .

sorunu şu şekilde çözebilirsin. öncelikle köprü yapacağın modemdeki tüm dhcp ayarlarını kapat ve modem arayüz ip adresini 192.168.1.x şeklinde değiştir 2 modeminki de farklı olmalı çakışmaması için. ondan sonra ana modemden wan değil herhangi bir lan portundan diğer modemin lan portuna tak. İŞlem tamam. kısaca : 2.modemi sadece köprü moduna al dhpc falan vs kapat. 1.modemin herhangi bir lan portundan 2.modemin lan portuna bağla .

başlığı ve içeriği biraz okudum. Az çok aynı durumdan müzdaribiz. Bende de W9970 var. Wi-Fi ile köprüleme yaptım. Her gün düzenli 2 kez veya daha fazla bağlantı kopma hatası alıyordm. Tuhaf kısmı Android cihazlarda böyle bir hata yaşamadım. Ablam Iphone 6 ile bağlantı kopma sorunu
Dostum başlığı ve içeriği biraz okudum. Az çok aynı durumdan müzdaribiz. Bende de W9970 var. Wi-Fi ile köprüleme yaptım. Her gün düzenli 2 kez veya daha fazla bağlantı kopma hatası alıyordum. Tuhaf kısmı Android cihazlarda böyle bir hata yaşamadım. Ablam Iphone 6 ile bağlantı kopma sorunu yaşıyordu ama ben Xiaomi Mi Note 3 ve HTC One M8 ile yaşamadım.

Bu arada belirteyim benim modemim V1 versiyon ve en son yazılımı yükledim.
Bu arada ana modem de W9970 köprü modem de W9970.
bu işlemi nasıl yapıyorsun. bende 2. kata modem yerleştirip wifi ile modemleri birbirine kablosuz bağlantı yapmak istiyorum . ana modemim : td-w9970v3 diğer 2.kata koyacağım h267a

bu işlemi nasıl yapıyorsun. bende 2. kata modem yerleştirip wifi ile modemleri birbirine kablosuz bağlantı yapmak istiyorum . ana modemim : td-w9970v3 diğer 2.kata koyacağım h267a
Hocam konu çok eski yeni konu açman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı