TP-Link TD-W9970V3 modem ısınıyor

Ahmetuysal

Decapat
Modemim Türk Telekom'un verdiği W9970v3 modeli çok aşırı bir şekilde ısınıyor. Normal adaptörü 12V, ben bunu şimdi 9'a düşürdüm. Bir zararı olur mu? Sonuçta yüksek voltaj vermiyorum aksine düşürüyorum. Sizin fikriniz neler? Bu modem niye ısınır? İçindeki blok soğutmanın termal macunununu değiştirsem bir fark olur mu? Veya fan tarzı bir şey takılmalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem çalışırken dış yüzeyinin ılık olması lazımdı, çok aşırı ısınması normal değildir. 9 voltta da çalışabiliyorsa aslında bu modeme zararı söz konusu değildir, 12'den fazla voltajların daha fazla zararı olabilirdi. Cebri fan havası sadece modem açılmadan modemin dış gövdesini sadece dıştan (yüzeysel) olarak soğutabilir, Bence doğrusu henüz bitmemiş garanti süresinde bu modemin yenisiyle değiştirilmesini bizzat talep etmenizdir. Telekom 2 yıl önce Zyxel modem markasını genelikle dağıtıyordu, TP-Link marka modemlerle şimdilerde bunu yeni değiştirmiş olmalı. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı