Çözüldü TP-Link TD854W Kablolu Bağlantı Yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Moneyinthepower

Hectopat
Ttnet 16mbit internetim var. Modem eski ttnet verdiklerinden. Sorunum 3 tane ethernete bağlı bilgisayarım var. Bunlarda çok az internet kullanan programlar açık sadece. 4 tane kablosuz bağlantıdan telefonlar bağlanıyor. Son 1 haftadır kablolu internetim gidiyor ama telefonlarda internette sorun yok. Modem yeniden başlatıyorum düzeliyor. Bunun sebebi nedir?

Çözüm
Şuan çalışıyor. Bakalım sorun devam ederse değiştireceğim.
Modem ısındığı için kablolu bağlantı çalışmıyormuş. Soğutma sağlayınca kablolu bağlantı kopmuyor.
Aynı modeme telefonlar kablosuz bağlanabilirken sizin PC'nin kablosuz bağlantısı kesiliyor. Doğru mu anladım?

İlk olarak telefonların da 4G'ye geçmediğinden emin olun. Eğer telefonlar Wi-Fi'a sorunsuz bağlı ise PC'nizin kablosuz ağ kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Bu arada modem modelini belirtin. Onun için de Firmware güncellemesi olabilir.

Aynı modeme telefonlar kablosuz bağlanabilirken sizin PC'nin kablosuz bağlantısı kesiliyor. Doğru mu anladım?

İlk olarak telefonların da 4G'ye geçmediğinden emin olun. Eğer telefonlar Wi-Fi'a sorunsuz bağlı ise PC'nizin kablosuz ağ kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Bu arada modem modelini belirtin. Onun için de Firmware güncellemesi olabilir.
Hayır. Kablo ile bağlanan bilgisayarlada internet yok. Telefonlar kablosuz bağlanabiliyor hatta dizüstü bilgisayarda kablosuz bağlanıyor. Sorun kablo sanki hiç takılı değil gibi.
Modem: TP-Link TD854W

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı