TP LİNK TL-WN822N Model Wireless Modem Bağlantı Sorunu

• Konuyu başlatan Ozzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 9B

Ozzy

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bu yazıyı usb den boot ettiğim ubuntudan yazıyorum. Windows 8,7 hepsini denedim modem backtrack de ve ubuntuda çalışıyor donanımsal bir sıkıntı yok. Ancak bilgisayarımda windows 8 yükledim modem 2 gün çalıştı sonra bağlantı yok dedi. Ama ağ bağdaştırıcıları bölümünde etkin olarak gözüküyor, ancak wireless modem listesinde bağlantı yok diyor. Windows 7 ye döndüm oda 2 gün sürdü aynı sorun tekrar 8'e bir daha döndüm ve 2-3 gün sonra aynı problemle karşı karşıyayım. Modemimin versionu 2.0 ürün bu:

TL-WN822N - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz

Buradaki driverların hepsini denedim ama sonuç aynı:

TL-WN822N - TP-LINK Türkiye'ye Hoş Geldiniz

Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim durum çok kötü format atmaktan sıkıldım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi teknik servise/garantiye gönderin. 2 kez sorun yaşadım TP-Link modem ile ikisinde de birebir değişim yapıldı, tabi aradan bir kaç gün geçtikten sonra. :D

Evet Recep abinin yaptığı tespit doğru. Auslogics Boostspeed programı wireless adaptörü ağ ve paylaşım merkezinden devre dışı bırakıp çalıştırıldığında wireless i geri yüklediğim halde geri dönülmez şekilde siliyor. Ya geri yükleme noktasından geri dönmek gerekiyor yani programı çalıştırmadan önceki zamana yada format atmak gerekiyor sorunu çözdüm sonunda :D .

aynı sorundan bende muzdaripim, Auslogics Boostspeed programı kullandım, driver sil yükle sil yükle olmuyor ne yaptıysam bi türlü internet bağlantısı yapamadım bi çözümü yokmu bunun acaba, adaptörüm tl-wn822n v3 işletim sistemin win7ultimate*64

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı