TP-Link UB-400 ile Ses Girişi Sorunu

TunaAydn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, elimde Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth kulaklık var ve bu kulaklığı PC'me bağlayabilmek için TP-Link UB-400 Bluetooth 4.0 adaptör aldım. Ses çıkışında herhangi bir sorun yok sesler gayet net geliyor ve bağlantı sorunu yok. Sorun kulaklığımın mikrofonunu kullanamamda, kulaklığı laptopa bağladığımda herhangi bir sorun yok mikrofonu kullanabiliyorum ama TP-Link'in bu cihazında sadece sesleri alabiliyorum ses gönderemiyorum. Driverla alakalı diye düşündüm buna uygun sürücü varsa veya başka bir çözüm yolu bana yardımcı olur musunuz?
*PC'ye kulaklığı bağladığımda "sadece müzik bağlandı" yazıyor, laptopta ise "Ses, müzik bağlandı" yazıyor.

ses.PNG

Arkadaşlar, elimde Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth kulaklık var ve bu kulaklığı PC'me bağlayabilmek için TP-Link UB-400 Bluetooth 4.0 adaptör aldım. Ses çıkışında herhangi bir sorun yok sesler gayet net geliyor ve bağlantı sorunu yok. Sorun kulaklığımın mikrofonunu kullanamamda, kulaklığı laptopa bağladığımda herhangi bir sorun yok mikrofonu kullanabiliyorum ama TP-Link'in bu cihazında sadece sesleri alabiliyorum ses gönderemiyorum. Driverla alakalı diye düşündüm buna uygun sürücü varsa veya başka bir çözüm yolu bana yardımcı olur musunuz?
*PC'ye kulaklığı bağladığımda "sadece müzik bağlandı" yazıyor, laptopta ise "Ses, müzik bağlandı" yazıyor.

Eki Görüntüle 659654
Ben de TP-Link'in yeni çıkan TP-Link UB500 modelini aldım ve bende aynı sorun var malesef. Benim bilgisayarım eski masaüstü bilgisayar olduğu için bluetooth özelliği yok. Zaten bunu da bu yüzden almıştım. Daha önce dandik bluetooth cihazlarla işimi görmeye çalıştım ama onlar da sürekli kopuyordu. Ama bunda da sadece ses alabiliyorum ama bluetooth mikrofonu kullanamıyorum.

Şunu da belirtmek isterim ki, daha önce kullanıp da beğenmediğim bluetooth cihazlarında bluetooth mikrofonunu kullanabiliyordum ama malesef TP-Link UB500'de kullanamıyorum...

Bir fikri veya bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok memnun olurum.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı