TP-Link VR300 SNR margin ayarları nasıl değiştirilir?

1626922810837.png

SNR Margin ayarı normalde DSL ayar menüsünde oluyormuş. Bende ki menü bu şekilde.
1626922788744.png

Gelişmiş menüsüne girdiğimde SNR Margin' nin kaç db 'de olduğunu yazıyor ama düzeltemiyorum.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1114841
SNR margin ayarı normalde DSL ayar menüsünde oluyormuş. Bende ki menü bu şekilde.
Eki Görüntüle 1114840
Gelişmiş menüsüne girdiğimde SNR Margin'nin kaç DB'de olduğunu yazıyor ama düzeltemiyorum.

Yukarıda yazmıştım bunun için servislerini aradım hatta global TP-Link formuna dahi yazmıştım. Verdikleri cevap artık bu ayarın olmadığı DSL türü ile otomatik senkronize bir şekilde ayarlandığını.

Bu arada SNR Margin değerin çok iyi. Hat zayıflaman 5DB'yi geçmiş orası biraz sıkıntı. Servisi çağırıp ankastreden dairene gelen kablolara bir baksınlar orada sorun yoksa şebekeden binaya gelen kablolara da bakılabilir.

Ben modemi resetleyim 5dk sonra pkts hataları 300 oluyor katlanarakta gidiyor :D

Yukarıda yazmıştım bunun için servislerini aradım hatta global TP-Link formuna dahi yazmıştım. Verdikleri cevap artık bu ayarın olmadığı DSL türü ile otomatik senkronize bir şekilde ayarlandığını.

Bu arada SNR Margin değerin çok iyi. Hat zayıflaman 5DB'yi geçmiş orası biraz sıkıntı. Servisi çağırıp ankastreden dairene gelen kablolara bir baksınlar orada sorun yoksa şebekeden binaya gelen kablolara da bakılabilir.

Ben modemi resetleyim 5dk sonra pkts hataları 300 oluyor katlanarakta gidiyor :D
İlginiz için Teşekkürler.

5dB hat zayıflaması harika neden kötü olsun? Dolaba yakın zaten. SNR değerlerine yansımış. SNR margin Modemden ayarlamak isterseniz Keenetic ve Asus modemlerde bu ayarlama olayı var bildiğim. ISS paketiniz neyse başvurun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı