Rehber TP-Link W9970v3 (TT)'e diz çöktürmek

Fantezine kalmış, modemdeki BusyBox epey kırpılmıştı diye hatırlıyorum. Flaş belleğe orijinal BusyBox binary'si atıp oradan çalıştırabilirsin.
Bu BusyBox iyi yine icinde wget vs var, 1 hafta once sizlere omur bir TL-WR850N vardi, hem USB portu yok hem BusyBox bundan da kotuydu. Bu arada ek binler sagolsun vi ile wifi sifresini degistirebildim . Ve bende 115400 yerine 115200 baud rate calisti haberin olsun.

Bu modemler nasıl açılıyor ki açarken kırılır diye düşünüyorum.
Anakart sağ çıksın gerisi kırılsa da olur diye düşünüyordum. Plastik kasanın tırnakları kırıldı sadece. Vidalar görüyor o tırnakların işini yeterince.
Ve bende 115400 yerine 115200 baud rate calisti haberin olsun.
Yanlışlıkla iki yerine dörde basmışım sanırsam, 115400 baud rate'i ben de ilk defa duyuyorum Düzelteyim şimdi, teşekkürler uyarı için. Bu arada "hack" sürecinde bol şans.

bende aynı modem var durup duruken ip almamaya başladı reset attım sıfırladı ama ip almadığı için arayüze girmiyor sorun ne olabilir. uart vs var elimde

Kod:
Please press Enter to activate this console. /var/tmp/dconf/rc.router: line 82: ebtables: not found
[ dm_readFile ] 2061:  can not open xml file /var/tmp/pc/reduced_data_model.xml!, about to open file /etc/reduced_data_model.xml
[ initKernelMonitmonitor task is initialized pid= 467
orFd ] 525:  kernelMonitorFd=10    
[ initKernelMonitorFd ] 543:  registered fd 10 with kernel monitor
send 2001 error No such file or directory ,pid 353
jffs2: notice: (479) read_dnode: wrong data CRC in data node at 0x00bc8314: read 0x364b6960, calculated 0xefb244f4.
jffs2: warning: (479) jffs2_do_read_inode_internal: Truncating ino #406 to 356060 bytes failed because it only had 344064 bytes to start with!
sh: dyndns: not found
Success
ioctl: No such device

boot log da böyle hata vardı paylaşımınız sayesinde sağlam roma geçiş yaptım. şimdi bozuk alanları güncelleme ile düzeltebilirmiyim. ip adresi aldı ve çalışıyor.

Usta ilk basta ellerine saglik. Oyle bir sifreyi elinde firmware'i olan adam icin bile bulmasi 3 yil alir haha. Bende UART uzerinde Rx pininde 0V beklerken 3.3V aldim ama senin bilgilerinle giris yapabildim yine. O pinin Rx oldugunu nereden buldun??
aslında pinler doğru yazılmamış bir önemi yok zaten. ben ölçerek yaptım. rx ve tx 3.3 v ama tx aktif olduğundan volt biraz düşük görünecek rx dinleyen port olduğundan etkin voltaj daha yüksek. benim cihazın rx ini resimdeki rx e bağladım. normalde ters bağlanır

Son düzenleme:
@Ozan Güven hocam selamlar. paylaştığınız dump dosyasını extract edip içerisinden sizin confige ulaştım beklendiği gibi root şifresi v.s. saklanmış durumda. kendi modemimde de bir shell alma, dump alma işlemi yapmak istiyorum. tüm süreci baştan step by step anlatabilir misiniz müsait bir vaktinizde

Geçen günlerde gösterdiğiniz yöntem ile eski sürüme döndüm arkadaşlara yardımcı olmak için birkaç bir şey söyleyeceğim eğer sürüm düşürdükten sonra modem IP vermez ise modemi reset tuşundan resetleyin, çok zor bir işlem değil bu arada yapmak isteyenler için ekleyeyim. (boot image kısmını 1 yapınca bende

Bu sürüme döndü.

Ayrıca normal TD-W9970'in yazılımını buna uyarlıyabilir miyim diye bakıyorum ama galiba cihazların anakartları aynı değilmiş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…