Çözüldü TPM 1.2'den 2.0 yükseltmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemal05

Hectopat
Arkadaşlar Microsoft PC health check App yükledim. Windows 11 test et bastığımda aldığım sonuç TPM 2.0 yok dediği. Bu yüzden biraz araştırma yaptım ve bendeki sürümüm 1.2 olduğunu oğrendim ve bu BIOS'tan açıktı. Anakartım ASRock B450M - Pro4-F. Nasıl yükseltilir diye konular araştırdım ama net bir sonuç bulamadım. Sormak istediğim konu bunu 2.0'e yükseltebilir miyim? Yoksa başka bir şey yapmam mı lazım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'da ayarı olması lazım. Bende de 1.2 idi, ayarını açtım ve 2.0 oldu. Technopat içeriklerinde nasıl yapacağının videosu mevcut.
Açınca direkmi 2.0 oldu
B450'lerde TPM 2.0 çipi bulunuyor. BIOS'tan açabilirsin.

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-9400F CPU @ 2.90GHz 2.90 GHz. Peki bunda varımdır o çip.
Sadece MSI anakartlarda nasıl açıldığını biliyorum.

Anlatır mısınız bendeki MSI.

Son düzenleme:
Açınca direkmi 2.0 oldu

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-9400F CPU @ 2.90GHz 2.90 GHz. Peki bunda varımdır o çip.

Anlatır mısınız bendeki MSI.
Benim Ana kartim Asrock. Işlemcim Amd Ryzen 5 3600x. Bios'tan CPU Configuration diye bir yere girdim ve fTPM kapalı diyordu bende açtım ve sorunum çözüldü. Bu konudaki bir arkadaş dedi ki" Inteller için ismi TPM veya PTT. Amd için fTPM bende'de böyleydi. Ama arkadaşım'da Intel i5 11 nesil ve benimle nedeyse aynı olan Asrock Ana kartı var sadece modeller farklı onda ise böyle bir özellik veya çip yok sizde'de olabilir veya olmayabilir. Yok ise internette biraz araştırma yapın Secure Boot açarsanız düzelir diyordu şahsen denemedim bilmiyorum.
Aynı sorun bende de var nasıl TPM 2.0 yaptınız?
Benim Ana kartim Asrock. Işlemcim Amd Ryzen 5 3600x. Bios'tan CPU Configuration diye bir yere girdim ve fTPM kapalı diyordu bende açtım ve sorunum çözüldü. Bu konudaki bir arkadaş dedi ki" Inteller için ismi TPM veya PTT. Amd için fTPM bende'de böyleydi. Ama arkadaşım'da Intel i5 11 nesil ve benimle nedeyse aynı olan Asrock Ana kartı var sadece modeller farklı onda ise böyle bir özellik veya çip yok sizde'de olabilir veya olmayabilir. Yok ise internette biraz araştırma yapın Secure Boot açarsanız düzelir diyordu şahsen denemedim bilmiyorum.

Geri
Yukarı