TPM ve Secure Boot desteklemeyen bilgisayara Windows 11 kurmak

post mortem

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar öncelikle hayatımda ilk defa bir forumda makale açıyorum bir hatam olursa kusuruma bakmayın.
Elimde Dell Inspiron 15 7000 Gaming laptop var özellikleri şu şekilde
i7 7700HQ
NVIDIA GTX 1050 Ti
16 GB RAM
256 GB SSD bulunmakta.
TPM ve Secure Boot desteği bulunmuyor.
Video atmak reklam gibi olur mu bilmiyorum ama bu arkadaş TPM ve Secure Boot'u es geçip Windows 11 kurabiliyor;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende aynı şekilde kursam sorun çıkar mı veya Valorant CS:GO LoL gibi oyunları oynarken sorun çıkartır mı bunu merak ediyorum cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant oynayamazsın Vanguard TPM istiyor. Büyük ihtimalle LoL de aynı şekilde. Windows 10'da kalmanı öneririm Windows 11'de hala çok fazla sorun mevcut oyun oynarken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant oynayamazsın Vanguard TPM istiyor. Büyük ihtimalle LoL de aynı şekilde. Windows 10'da kalmanı öneririm Windows 11'de hala çok fazla sorun mevcut oyun oynarken.
cevabın için teşekkür ederim, windows 10 da kalayım en iyisi, bir de bu konularda pek bilgim yok konu nasıl kapanıyor çözüldü mü demem gerek bir yerde öyle görmüştüm sanki 😅

Cevabın için teşekkür ederim, Windows 10'da kalayım en iyisi, bir de bu konularda pek bilgim yok konu nasıl kapanıyor çözüldü mü demem gerek bir yerde öyle görmüştüm sanki 😅

Sistemim ortalama bir sistem. Tmp ve Secure Boot desteği yok. Geçen eylül'de arayüzden sıkıldığım için temiz kurulum ile Windows 11'e geçmiştim. Valorant oynadığım gibi Windows 10'a göre FPS artışı da sağlamıştı. Vanguard TPM bende bir sorun çıkarmasa da denemeden bir şey söyleyemeyiz.

Sistemim ortalama bir sistem. Tmp ve Secure Boot desteği yok. Geçen eylül'de arayüzden sıkıldığım için temiz kurulum ile Windows 11'e geçmiştim. Valorant oynadığım gibi Windows 10'a göre FPS artışı da sağlamıştı. Vanguard TPM bende bir sorun çıkarmasa da denemeden bir şey söyleyemeyiz.
Bende de aynı durum bende arayüzden sıkıldım windows 11 arayüzü güzel gelince geçmek istedim. Sonra bu tpm olayını fark ettim işte sonra gelip buraya sormak istedim, cevabın için teşekkür ederim ayrıca.

Bende de aynı durum bende arayüzden sıkıldım Windows 11 arayüzü güzel gelince geçmek istedim. Sonra bu TPM olayını fark ettim işte sonra gelip buraya sormak istedim, cevabın için teşekkür ederim ayrıca.

Rica ederim. 2021-2022 zamanında evet çok stabil değildi fakat artık şu an bence geçilebilir bir işletim sistemi oldu. Çoğu oyunda 3-5 de olsa FPS arttı. Eğer biraz daha uğraşırım diyorsanız, geçebilirsiniz.

Geri
Yukarı