Trabzon'da gezilecek yer önerisi

OnurDoğan63_19

Hectopat
Makaleler
4
Canlar merhaba. İlk defa trabzona gitmeyi düşünüyorum. Şehir merkezine yakın, ücretsiz olarak gezebileceğim ya da müze kart (memur kimliği) ile gezebileceğim yerler neresidir?

Merhabalar hocam. Orada yaşamasam bile Trabzonlu olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Merkeze Yakın Olarak:

Boztepe (yürüyüş alanı var, deniz manzaralı, çay içebileceğiniz bir yer)

Aya Sofya Camii (kilise'den camiye çevrilmiştir, yine deniz manzaralı gü,el bir yer)

Sera gölü (uzun zaman önce gitmiştim. Güzel, huzurlu bur ortam. Gölün yanında restoran tarzı bir yer dr var)

Hıdırnebi Yaylası (havası temiz bir yer. Güzel et yemekleri yapan yerleri var)

Trabzon Şehir Müzesi (içine hiç girmedim ama güzeldir diye düşünüyorum😅. Geçen sene içeri giriş ücretliydi)

Merkeze Uzak Olarak:

Uzungöl (güzel manzaralıdır. Çay bahçeleri var. Konaklamak için otelleri var ama turistik mekan olduğu için biraz pahalı)

Sümela Manastırı (dağın kenarına kurulmuş, eskiden hristiyanların ibadethanesi olan yer. Şuan müze olarak sergileniyor. Gitmenizi öneririm. Müzekart ile giriliyor)

Sultan Murat Yaylası (güzel manzaralı, çay bahçeleri olan bir yer. Havası güzel. Konaklamak için otel de var ama turistik mrkan olduğu için yine orası da pahalıdır diye düşünüyorum)

Gülderen Şelalesi (çay bahçesi var. İsterseniz göle girebiliyorsunuz. Güzel, huzurlu bur ortam)

Şimdilik aklıma buralar geldi. Önerdiğim yerler gerçekten güzel mekanlar gitmenizi tavsiye ederim. İsterseniz internetten fotoğraflarına bakabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller.

Geri
Yukarı