Transgenetik balığının gözleri yok

Karenshin

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Palit Rtx 4060 8gb.
AMD Ryzen 5 5600.
Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4
Arkadaşlar herkese iyi günler. Akşam yemlerini verdim ve rutin şekilde devam etti her şey fakat sabah uyandığımda balıklarımdan birini bu halde buldum. Acaba birbirlerine mi saldırdılar? Neden olmuş olabilir?
2 melek, 2 lepistest, 2 Japon, 2 transgenetik (görseldekiyle beraber 1 oldu) ve 1 vatoz var. Akvaryum konusunda profesyonel değilim.

Dosya Ekleri

• 20231209_085807.jpg
    20231209_085807.jpg
    138,1 KB · Görüntüleme: 70
Özellikle varsa bazı damızlık dişi balıklar aşırı agresif olabiliyor, bende ay kılıç vardı damızlık dişi erkeğin kuyruğunu kopararak öldürdü, bu döngü yavrular arasında da devam etti ve yaklaşık 10 yılın sonunda o familyadan tek dişi akvaryumda kaldı kalan tüm kardeşler kendi aralarında birbirlerini öldürdü. Hatta geçtiğimiz yıl bir tanesini sabaha kadar yemişlerdi akşam akvaryumda 5 balık varken sabah 4 kaldı. Bir de bu tarz balıklar Japon ve melek gibi balıklarla da aynı akvaryumda tutulmamalı. Kendi türlerini didikledikleri gibi Japon ve melek balıklarını da ufak ufak yemeye bayılırlar.

Melek balıkları yemiş olabilir. Canlı canlı zebra balığını parçaladıklarını gördüm. Melekleri mutlaka takas edin, aç kaldıklarında diğer balıklara saldırıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı