Trendyol iptal ettiğim ve parası iade edilen sipariş yine de geldi

CS Relboron

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Merhaba, 3 gün önce Trendyol'dan üç parça ürün sipariş ettim. Hepsi 1300 küsur lira tuttu. Aradan yarım saat bile geçmeden aynı ürünleri başka sitede biraz daha ucuza görünce Trendyol'daki siparişleri iptal edip diğer siteden aldım. İptaller gerçekleşti, üstüne üstlük para iadem dün kartıma geçti. Fakat bugün Trendyol'da iptal ettiğim ve para iadesi tarafıma yapılan ürünler elime ulaştı. Benzer olayı bir arkadaşım yaşamış ve o aldığı ürünleri kullanmış yine de. Sonradan da bir şey çıkmamış. İnternette bu durumu yaşayan üç-dört kişinin de konularına denk geldim, hatta bunlardan birkaçı gelen ürünleri iptal etmek istediklerinde Trendyol'un stoklardan düşüldüğü için geri almadığını bile söylemiş. Yani hediye gibi bir şey olmuş hepsine. Bu durum başına gelen var mıdır dostlar, ben ürünleri tabii ki iade etmek için görüşeceğim fakat ilginç geldi, siteyi de epey zarara sokacak bir durum açık gibi bir şey mi var anlamadım.

Bu Trendyol'un sitesi ara sıra kafayı yiyebiliyor. Geçen de benim kartımdan aynı siparişi 3 kere arka arkaya çekmişti. Siz bir görüşün almazlarsa da hayırlı olsun.

Normal şartlarda ürünün fiyatı çok yüksek değilse ve ürün elinize geldikten sonra, trendyola kanıtlayabileceğiniz bir arızası veya çiziği vs olduğunda ‘ürün sizde kalabilir, para iadesini gerçekleştirebiliriz' gibisinden bir açıklama yapıp iade ediyorlar. Ama çok kısa sürede iade edilen ürünün parasının gelmesi ve ürünün de size gelmesi tuhaf geldi. Bence hiç beklemeden ilgililer ile görüşün sonradan başınıza bela almayın.

Merhaba, 3 gün önce Trendyol'dan üç parça ürün sipariş ettim. Hepsi 1300 küsur lira tuttu. Aradan yarım saat bile geçmeden aynı ürünleri başka sitede biraz daha ucuza görünce Trendyol'daki siparişleri iptal edip diğer siteden aldım. İptaller gerçekleşti, üstüne üstlük para iadem dün kartıma geçti. Fakat bugün Trendyol'da iptal ettiğim ve para iadesi tarafıma yapılan ürünler elime ulaştı. Benzer olayı bir arkadaşım yaşamış ve o aldığı ürünleri kullanmış yine de. Sonradan da bir şey çıkmamış. İnternette bu durumu yaşayan üç-dört kişinin de konularına denk geldim, hatta bunlardan birkaçı gelen ürünleri iptal etmek istediklerinde Trendyol'un stoklardan düşüldüğü için geri almadığını bile söylemiş. Yani hediye gibi bir şey olmuş hepsine. Bu durum başına gelen var mıdır dostlar, ben ürünleri tabii ki iade etmek için görüşeceğim fakat ilginç geldi, siteyi de epey zarara sokacak bir durum açık gibi bir şey mi var anlamadım.
Trendyola zararı yok ama satıcı ile iletişime geçip iade ederseniz çok iyi olur.

Az önce görüştüm doğrudan trendyol ile. Yazmasam gerçekten ürün elimde kalacak sorunsuz bir şekilde. Parasını ödemek istiyormusunuz yoksa geri mi göndermek istiyorsunuz diye sordular geri göndericem dedim, 3 gün içinde iade kodu gönderecekler kargolayacağım. Çok sıkıntılı bir durum trendyol için, aldığım şey 20 binlik bir ürün de olabilirdi, herkes aynı düşünmez.

Geri
Yukarı