Trendyol satıcısı sipariş için fatura kesmedi

Cage00

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS Z690-A
İşlemci: Intel Core I9-12900K
Ekran Kartı: Msı Geforce Rtx 3070
Ram: G.Skill Trident Z5 RGB 64 GB CL36
Ssd: Samsung 980 PRO 1TB 7000/5000
Monitör: ViewSonic 32 VX3211-2K-MHD IPS
Meslek
Serbest
Profil Kapağı
1522237053
Merhaba,

Birkaç ay önce "Trendyol"dan bir mikrofon aldım. Shure SM7b dinamik mikrofon diye geçiyor.
İlk aldığımda dikkat etmemişim fatura epostama da gelmemiş, siparişlerim bölümünden fatura gönder deyince de paylaşmış olduğum resimdeki hatayı veriyor. Faturalarıma git dediğimde faturam bulunamadı seçeneği geliyor ve tıklıyorum tıklıyorum açılmıyor. Şimdi ben bu satıcıyı nereye, nasıl şikayet etmeliyim?

Trendyol'un kep e-posta adresine yazdım ama gönderilemedi diye bir hata aldım. Kaç aydır bu mikrofonun sorunuyla ilgileniyorum. Ama sanırım bozuk ya da bir sıkıntısı var. Anlamsız bir şekilde dip sesten de vahim bir gürültü kaydediyor. YouTube'da orada burada izlediğim videolarda adamlar çok güzel sesler alıyorlar ama nedense ben vasatın da vasatı bir ses alıyorum. Sorunla ilgili geç de olsa soru sordum Trendyol'daki bu vasat satıcıya bana verdiği cevabı resim olarak ekledim. Güler misiniz ağlar mısınız? Resmen sivri zekasına hayran kaldım (!) Trendyol'a e-posta ile ulaşamıyorum aynı zamanda oraya da şikayet etmek istiyorum. Trendyol'un numarasını hiç aramadım ama aramalı mıyım? Yardımcı olurlar mı? Bu satıcıyı sonsuza kadar Trendyol satıcılığından def ettirmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mağaza bu,

Adı:

aıostore​

Dosya Ekleri

• trndyol.png
    trndyol.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 122
  • trnyl2.png
    trnyl2.png
    61,1 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol'u arayıp fatura olmadığını söyle. Yardımcı olurlar. Ancak ondan önce satıcıya ulaşıp faturayı talep etmeni öneririm. Göndermezse Trendyol'la iletişime geçersin.

Fatura kesmediyse satıcı vergi kaçakcılığı yapıyor demektir.
Bende de çok salaklık var. İlk geldiği zaman nasıl da bakmadım. Şimdi mikrofon arızalı olabilir diye yazdım siteye sonra faturaya bakayım dedim. Hop bir de ne göreyim adam hiç fatura kesmemiş. Ne kaçırıyor bilmiyorum ama nereye şikayet etmeme gerektiğini bilmek istiyorum.

Trendyol'u arayıp fatura olmadığını söyle. Yardımcı olurlar. Ancak ondan önce satıcıya ulaşıp faturayı talep etmeni öneririm. Göndermezse Trendyol'la iletişime geçersin.
Faturayı satıcıdan nasıl isteyeceğim? Soru sor kısmından mı?

Bende de çok salaklık var. İlk geldiği zaman nasıl da bakmadım. Şimdi mikrofon arızalı olabilir diye yazdım siteye sonra faturaya bakayım dedim. Hop bir de ne göreyim adam hiç fatura kesmemiş. Ne kaçırıyor bilmiyorum ama nereye şikayet etmeme gerektiğini bilmek istiyorum.
Başvursanızda bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

Trendyol Asistan aracılığiyla Müşteri Hizmetletine bağlanıp onlara sorunu iletin. Eğer amacınız iade etmekse beyaz boş bir kağıda isim, soyisim, TCKN, sipariş no yazarsanız iade ederken fatura yerine geçiyor diye hatırlıyorum (daha önce bu şekilde iade ettim ve kabul edildi).

Başvursanızda bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.
Neden hocam?

Trendyol Asistan aracılığiyla Müşteri Hizmetletine bağlanıp onlara sorunu iletin. Eğer amacınız iade etmekse beyaz boş bir kağıda isim, soyisim, TCKN, sipariş no yazarsanız iade ederken fatura yerine geçiyor diye hatırlıyorum (daha önce bu şekilde iade ettim ve kabul edildi).
Bu saatten sonra iade olur mu bilmiyorum. İade edersem trendyol bana ürünün parasını öder mi? Satıcı geri almayacağı kesin de...Bir de bu fatura kesilmediği için trendyol satıcıya herhangi bir yaptırım uygular mı? Çünkü hem bana verilen cveap çok dalga geçer gibi hem de fatura kesmemeleri berbat bir şekilde suç yani...

Bu saatten sonra iade olur mu bilmiyorum. İade edersem trendyol bana ürünün parasını öder mi? Satıcı geri almayacağı kesin de...Bir de bu fatura kesilmediği için trendyol satıcıya herhangi bir yaptırım uygular mı? Çünkü hem bana verilen cveap çok dalga geçer gibi hem de fatura kesmemeleri berbat bir şekilde suç yani...
Bana gelen bozuk bir HDD'de de fatura gönderilmemişti. Ayrıca ürünün 2. el olduğu belliydi. Yazdığım şekilde iade ettim ve satıcı sorun çıkarsa da iadeyi kabul etti.

Bana gelen bozuk bir HDD'de de fatura gönderilmemişti. Ayrıca ürünün 2. el olduğu belliydi. Yazdığım şekilde iade ettim ve satıcı sorun çıkarsa da iadeyi kabul etti.
Satıcıya ulaşamıyoruz ki...Sitesi falan da yok. Soru sor kısmından da ürün harici bir şey yazamıyoruz. Yazdığım soruya nasıl cevap verdiğini gördünüz değil mi? Trendyol müşteri hizmetlerine bir türlü bağlanamadım.

Müşteri hizmetleriyle konuştum bana faturanın gözükmemesi vergi kaçırdığı anlamına gelmez dedi. Talebinizi oluşturduk faturanın 3 iş gününde garanti belgeniz de 5 iş gününde eposta adresinize gelir dedi. O gelen garanti belgesindeki iletişim ve adres bilgileri haricinde satıcıya ulaşma şansımın olmadığını sadece soru sor kısmından ulaşmam gerektiğini söylediler. Artık sorun olmazsa garantiye göndereceğiz galiba öyle görülüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı