Tri-XX %100 fan hızı zarar verir mi?

furkantas

Kilopat
Daha fazla  
Bu programda Fan Control bölümünü Custom yapıp ayarları very high yani fanlar her zaman %100 hızda çalışsa ekran kartına zarar verir mi?
Not: Ses sıkıntı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartina zarar verecegini zannetmiyorum ama çok ses çıkartır.

Sesi sıkıntı etmiyorum çünkü kulaklık takıyorum.

Güncel.

Tamam arkadaşlar iki kişide vermez dediğine göre hızı 100 yapabilirim.

Bana zorlanıyor gibi geldiği için %80 civarında tutuyorum fanları. Zaten % 100 yapıp ne yapacaksın. En fazla 2-3 derece oynar değmez zorlamaya bence.

Bana zorlanıyor gibi geldiği için %80 civarında tutuyorum fanları. Zaten % 100 yapıp ne yapacaksın. En fazla 2-3 derece oynar değmez zorlamaya bence.
Automatice aldığımda fanları, 70 derece bile olsa %50lerde çalışıyor ve buda çok ısınmasına sebep oluyor.Benim istediğim ısınmasın çünkü ısındığında acayip fpsde düşüyor.

Merak etmeyin. % 80 de hiçbir oyunda 70 dereceyi geçmedi benim kart. Tabii bunda ekran kartının yanına monte ettiğim fanın da faydası vardır elbet fakat fanı almadan önce en fazla 71 oldu % 80 de.

7 senelik bilgisayarım alındığından beri fanları %100 de ve bir zarar, hatayla karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…