Trojan ve keylogger

CMD üzerinden zararlı tespiti yapılmaz. Bir komutun yanlış anlaşılmasının eseri olan saçma sapan bir uydurma bu.

Şu sitede çok bilmiş gibi konuşan arkadaşlar var ya çok komiğime geliyor. Virüs programı taraması ile halledilecek şey değil bilgisayarına girdiği zaman o virüs onun çıkışı yok. Yıl 2020 2000 yılında yaşamıyoruz her şeyin teknolojisi gelişti bunu anlayın artık.
Merak etmeyin. Bu işin araştırmasında olduğumuz, düzenli takip ettiğimiz için ona göre çözüm söylüyoruz.

Teknoloji geliştiği için zaten artık yetkinler güvenlik yazılımları. Son kullanıcıya yönelik zararlılara bulaşabilecek zararlıları zaten algılayıp silebiliyorlar. Abartılı ve komplike durumlar da zaten son kullanıcıya yönelik tehditler olmuyor genelde. Bunları ayrı bir başlıkta ele alabiliriz.

Bu arada diğer arkadaşlara da tavsiyem her güvenlik konusunun altına bundan sonra format yazmaktan vazgeçin. Format en son çaredir.

Konu sahibi de sistemine iyi bir AV kursun yeterlidir. Bu arada güvenlik yazılımları zararlı sonrası kurmak için değildir. Öncesinde kurulur sonra engeller.

Keylogger çok ciddi ve sıkıntılı bir virüstür. Çok can sıkacak derecede veri çalınmalarına sebebiyet verebilir. Keyloggerler tek tip olmaz, antivirüs programlarına yakalanmayan, bir sistem yazılımı gibi görünüp gizli kalabilen fazlaca keylogger var. Bu durumu bizzat deneyimlemiş birisiyim. Antivirüs teknolojisinin ilerleyip, virüslerin sabit kaldığını zanneden "eğitilimli" arkadaşları çok fazla dikkate almadan sistemini biran önce formatlamanı öneririm.

Keylogger çok ciddi ve sıkıntılı bir virüstür. Çok can sıkacak derecede veri çalınmalarına sebebiyet verebilir. Keyloggerler tek tip olmaz, antivirüs programlarına yakalanmayan, bir sistem yazılımı gibi görünüp gizli kalabilen fazlaca keylogger var. Bu durumu bizzat deneyimlemiş birisiyim. Antivirüs teknolojisinin ilerleyip, virüslerin sabit kaldığını zanneden "eğitilimli" arkadaşları çok fazla dikkate almadan sistemini bir an önce formatlamanı öneririm.
Antivirüs teknolojisi ilerlemekte doğru.

Virüsler de ilerlemekte bu da doğru.

Fakat bilmeniz gereken şey şu ki piyasadaki bir çok IS artık zararlı yazılımların dışarıya veri aktarmasını içerisindeki sezgisel modüller ve güvenlik duvarı ile engellemekte. Yine de engellenmeyenler de zaten son kullanıcıya ulaşmıyor ve özel hazırlanmış ve düşünülmüş saldırılar oluyor.

Dediğim gibi her konuya format yazmayı bırakın.

Konu sahibinin çok şüphesi varsa imzamdan sistem raporu 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

Antivirüs teknolojisi ilerlemekte doğru.

Virüsler de ilerlemekte bu da doğru.

Fakat bilmeniz gereken şey şu ki piyasadaki bir çok IS artık zararlı yazılımların dışarıya veri aktarmasını içerisindeki sezgisel modüller ve güvenlik duvarı ile engellemekte. Yine de engellenmeyenler de zaten son kullanıcıya ulaşmıyor ve özel hazırlanmış ve düşünülmüş saldırılar oluyor.

Dediğim gibi her konuya format yazmayı bırakın.

Konu sahibinin çok şüphesi varsa imzamdan sistem raporu 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.
Her konunun altına format önermeye karşı olanlardanım. Bu benim, muhtemelen forumda önerdiğim ilk format çünkü bu "her konu" kategorisine girmiyor benim gözümde. İşin ucunda güvenlik zafiyeti ve bu zafiyetin doğurabileceği ciddi sonuçlar var. Tabii nihai kararı yaşadığı durumun ciddiyetine göre arkadaş kendisi verebilir. Fakat bu gibi durumlarda ben hep en kötü senaryodan yola çıkarım. Belirttiğim gibi, ciddi mağduriyet yaratabilecek veri çalınmalarına sebep olabileceği için.

Mesaj yazma kısıtlması yemiştim şimdi açıldı. Şuan bilgisayarım temiz gibi ömür boyu kullanabileceğim (satında alabilirim) antivirüs önerir misiniz ?

Mesaj yazma kısıtlması yemiştim şimdi açıldı. Şuan bilgisayarım temiz gibi ömür boyu kullanabileceğim (satında alabilirim) antivirüs önerir misiniz ?
Ücretsiz olarak Kaspersky Security Cloud - Free kullanabilirsiniz.
Ücretli olarak ise Norton 360 kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı