Trojan/Win32:OccamyC Virüsü

OrhunGNC

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarı açtığımda Windows defender bir anda virüs olduğunun bildirimini yolladı ve bu trojan çıktı karantinaya alınmıştı temizle dedim. Sonrasında ise tekrar açtım ve aynı virüsten 2 tane art arda gözümün önünde karantinaya girdi bu virüsler girdiğinde bilgisayardaki tek işlem arkada steam metin 2 güncellemesiydi ikisinde de vardı bu güncelleme sizce defender bu virüsü silebilmiş midir ve sorun o oyun mudur ? Ayrıca bunun gibi trojanlar ve virüsler için önerebileceğiniz anti virüsler varsa sevinirim.
Ekran Görüntüsü (10).png

Metin 2 güncellenirken aynı problemi yaşadım, şuan metin2 ye giremiyorum virüsü temizliyorum tekrar güncellerken aynı şekilde trojen uyarısı veriyor karantinaya alıyor.

Peki sizce silinmiş midir bu virüs?
Karşıdaki sizin bilgisayarınıza bağlanır ve görür.Alpemix kur ya da başka türlü bağlansın.
Peki sizce silinmiş midir bu virüs?
Senin bilgisayarı görüyorsa bilir tabii virüs varmı diye bi de şüphe yaratmaya çalışır? lan yoksa virüs mü bulaştı diye? sakin ol?tarat virüs silinir?

Karşıdaki sizin bilgisayarınıza bağlanır ve görür.Alpemix kur ya da başka türlü bağlansın.

Senin bilgisayarı görüyorsa bilir tabii virüs varmı diye bi de şüphe yaratmaya çalışır? lan yoksa virüs mü bulaştı diye? sakin ol?tarat virüs silinir?
Neyle taratiyim şu an virüs olup olmadığını bilmiyorum defender karantinaya aldı ve kaldırdığını söyledi ama defender bu virüsü silmek için yeterli mi acaba?

Neyle taratiyim şu an virüs olup olmadığını bilmiyorum defender karantinaya aldı ve kaldırdığını söyledi ama defender bu virüsü silmek için yeterli mi acaba?
Zararlı olması düşük önceki konu açan kişide de uyarmıştı sonuç zararsız sistem çıktı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı