TruckersMP 0x80092013 Hatası

teknobuuum

Centipat
Arkadaşlar TruckersMP de böyle bir hata alıyorum, çözümü nedir? Yardım eder misiniz?

trmp.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşamakta olduğunuz problem internet problemidir ancak lütfen ilk olarak tarih ve saat ayarlarınızın güncelliğinden emin olun, eğer güncel değil ise aşağıdaki çözüm yönergelerini izleyin:

- Lütfen Windows tarih ve saat ayarlarınızı açın.(Screenshot)

Ardından aşağıdaki adımları uygulayın:
1.) "Saati otomatik olarak ayarla" → Açık
2.) "Saat dilimini otomatik olarak ayarla" → Kapalı
3.) Saat diliminizi açılır menüden "(UTC+03:00) İstanbul" olarak seçin.
4.) Devamında ise bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna girip tekrardan test edin.

Yukardaki çözüm yolu işe yaramazsa veya bilgisayarınızın tarih ve saati zaten güncelse lütfen aşağıdaki çözüm yolunu uygulayın:

Evinizde bulunan internet sağlayıcınız eğer D-Smart veya T-Link modem tipi bir modem ise bu bağlantı problemini bu yüzden de oluşabiliyor.

-Eğer T-Link modem harici farklı bir modem bağlayabilirseniz, lütfen bunu deneyerek oyuna bağlanmayı deneyiniz.
-Android ve/veya Ios işletim sistemli bir telefonunuzun Mobil Verisini bilgisayarınıza aktarıp oyuna o yolla erişmeyi deneyiniz.

Telefon Mobil Verisi, Bilgisayara USB Kablo ile aktarımı nasıl yapılır:

Andorid telefon için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaşamakta olduğunuz problem internet problemidir ancak lütfen ilk olarak tarih ve saat ayarlarınızın güncelliğinden emin olun, eğer güncel değil ise aşağıdaki çözüm yönergelerini izleyin:

- Lütfen Windows tarih ve saat ayarlarınızı açın.(Screenshot)

Ardından aşağıdaki adımları uygulayın:
1.) "Saati otomatik olarak ayarla" → Açık
2.) "Saat dilimini otomatik olarak ayarla" → Kapalı
3.) Saat diliminizi açılır menüden "(UTC+03:00) İstanbul" olarak seçin.
4.) Devamında ise bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna girip tekrardan test edin.

Yukardaki çözüm yolu işe yaramazsa veya bilgisayarınızın tarih ve saati zaten güncelse lütfen aşağıdaki çözüm yolunu uygulayın:

Evinizde bulunan internet sağlayıcınız eğer D-Smart veya T-Link modem tipi bir modem ise bu bağlantı problemini bu yüzden de oluşabiliyor.

-Eğer T-Link modem harici farklı bir modem bağlayabilirseniz, lütfen bunu deneyerek oyuna bağlanmayı deneyiniz.
-Android ve/veya Ios işletim sistemli bir telefonunuzun Mobil Verisini bilgisayarınıza aktarıp oyuna o yolla erişmeyi deneyiniz.

Telefon Mobil Verisi, Bilgisayara USB Kablo ile aktarımı nasıl yapılır:

Andorid telefon için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorunu yaklaşık 3-4 hafta önce de yaşamıştım, o zaman silip yükleyince düzelmişti fakat son 2 haftadır yine oluştu ve bu sefer çözülmüyor. Saydığınız yöntemlerden farklı modemle girme haricinde hepsini denedim (mobil ile giriş dahil) fakat sonuç yok.

Olay görüntüleyicisine göre bu bir sertifika sorunu gibi görünüyor. Bunu kullanıcı kedisi çözebilir mi yoksa TruckersMP yöneticilerinin mi bakması lazım?

En son senin gibi sorun yaşayan kullanıcılar var. TruckersMP yazılım ekibi çözmeye çalışıyor yeni bir güncellemeye kadar bekle. Belgelerim'de ETSMP adlı dosyayı silip girmeye çalış.

En son senin gibi sorun yaşayan kullanıcılar var. TruckersMP yazılım ekibi çözmeye çalışıyor yeni bir güncellemeye kadar bekle. Belgelerim'de ETSMP adlı dosyayı silip girmeye çalış.

Aynen onu da denedim. Girişteki bilgilerim sıfırlanmıştı, umutlandım ama olmadı.

Neyse, eğer ekip üzerinde çalışıyorsa mecburen bekleyeceğiz. Kullanıcı olarak yapmam gereken bir şey varsa boş boş beklemeyeyim diye sormuştum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı