Çözüm Trust 18187 USB Bluetooth Dongle Çalışmama Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bu konu sorununuza çözüm oldu mu?

• Hayır

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2

polat.php

Centipat
Merhabalar,
Bu konuda forum moderatörlerimiz kadar bilgili sayılmam fakat uğraşa uğraşa ulaştığım çözümü iletmek istiyorum.

Öncelikle;
1-) Sistem Özellikleri -> USB Kısmında cihaz bilgilerini görüyor olmanız gerekiyor.
Ekran Resmi 2020-04-04 15.08.50.png

Eğer burada cihazınızı görüyorsanız bir sorun yok demektir.

2-) USBInjectAll.kext dosyasını EFI > CLOVER > kexts > Other klasörüne kopyalayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. (halihazırda varsa bu işlemi pas geçebilirsiniz.)

3-) Hackintool uygulamasını açıp USB sekmesini açalım.

Ekran Resmi 2020-04-05 13.46.49.png

Yukarıdaki gibi bir ekran karşılamakta bizi. Yeşil olanlar aktif portlarımızdır. USB portlarına zaten flashdisk vs. gibi cihazları takıp çıkarttığınızda Aygıt sekmesinde ismi gelip gidecektir.

4-) Aktif olmayan portlar yeşil bir bar ile işaretlenmemiş olarak gözükmekte olacaktır. Onları seçip 1 ile işaretlediğim butonla kaldırabilirsiniz.

5-) Tüm işlemler bittikten sonra 2 numara ile gösterdiğim butona tıkladığınızda masaüstüne USBPort.kext isimli bir dosya oluşacaktır. toplamda 3 dosya oluşacatır bize USBPort.kext isimli dosya yeterli.

6-) USBPort.kext isimli dosyayı EFI -> Clover -> kexts -> Other içerisine kopyalıyoruz ve buradaki USBInjectAll.kext isimli dosyayı siliyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayar açıldığında kontrol edelim. İnşallah çalışıyordur :) Eğer çalışmıyorsa tüm işlemleri geri almak istiyorsanız USBPort.kext dosyasını silip tekrardan USBInjectAll.kext dosyasını yükleyebilirsiniz. Eski haline dönecektir. En azından benim deneyimlerim bu şekilde oldu.

Eğer yanlış bir anlatım yönlendirme var ise moderatörlerimiz müdehale edebilirler, fakat ben bu şekilde çözüme ulaştım. Herkese iyi forumlar dilerim.

Not: Dosyaları forum'a upload edemediğim için 3. taraf bir siteye yüklemek zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı