TT taahhüdümden caydım ama olmadı

Mefrak

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bolu
Daha fazla  
Meslek
Hekim
https://www.donanimhaber.com/Taahutlu-sozlesmeden-cayma-ve-ceza-Tuketici-Hakli--106110
Videoya ve kanun maddesine güvendim 2 yıllık taahhüdüm bitmeden sözleşmeden caydım, THH'ye başvurdum ve Türk Telekom savunma bile yazmamasına rağmen haksız bulundum arkadaşlar.
Tüketici kanunu 52. madde 4. fırka: Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.
Bu maddeyi itirazıma yazmama hatta inceleme ve gerekçe bölümünde kendileri bu maddeden bahsetmelerine rağmen haksız bulunmam beni çok şaşırttı. Acaba problem bende mi anlayamıyorum.

"AYIPLI HİZMET" Başvurusuyla yaparsanız Kanun ve fıkra belirlemenize gerek yok. Yaşadığınız mağduriyeti ve ayıbı anlatmanız yeterli olacaktır.
Sanırım siz telefonda taahütü uzatılırken söylenen Hız, Kota ve Fiyatı onayladığınız için haklı olmuyorsunuz.
Siz 16. maddeden yagılanmış olabilirsiniz.

Biliyorum sadece dikkat çekmek istedim. Hangi maddeye göre hakkımı aramak istediğimi belirtmek için. Ayrıca 1 yıldan uzun olunca bir şey talep edilemez diyor benim taahhüdüm 2 yıllıktı.

Kaybettiğinize bende şaşırdım. Acaba her heyet kararı uygulamıyor mu?

Heyeti bulup dövün böyle vaziyetin. Abi TT'den memnun olan yok neyine güvenip cayana ceza kesiyorsun.

Heyeti bulup dövün böyle vaziyetin. Abi TT'den memnun olan yok neyine güvenip cayana ceza kesiyorsun.
Hayır adamlar cevap vermeye tenezzül etmemiş ve kendileri de o maddeyi karara yazmışlar nasıl oluyor anlamak mümkün değil.
Kaybettiğinize bende şaşırdım. Acaba her heyet kararı uygulamıyor mu?
THH onursal başkanı çıkmış gönül rahatlığı ile cayabilirsiniz demiş biz de caydık kesin Türk Telekom'un bir kayrılması var çünkü adamlar savunma bile yazmamış kale alıp.

Son düzenleme:
Belki de itiraz şekliniz yanlıştır. Çünkü almadığınız hizmetin ücretini ödemek zorunda değilsiniz. Sizde almadığınız hizmetin ücretini talep etmişler. Ama muz cumhuriyetinde yaşadığımız için pek mantık filan yürütülmüyor malesef.

Ben kesin gözüyle bakıyordum iade olacağına hatta evrak elime gelince savunma yapılmadığını görünce tamam sıkıntı yok dedim ama saçmalık gerçekleşmiş.

Tam olarak kacıncı ayda fesh ettiniz ve o bedel tam olarak neye göre hesaplandı ayrıca ödedikten sonra mı THH ye başvurdunuz?

Ödeyip başvurdum 2 yıllık taahhüt vardı 7 ay kalmıştı sanırım, neye göre belirlendi ücret bilmiyorum indirimli kampanya ücreti şeklinde geldi faturaya fazla olan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…