TT üst pakete geçerken cayma bedeli ödetiyor

Nojoy345

Kilopat
Bugün müşteri hizmetleri ile görüşüp hızımı 100 Mbit'den 1000'e çıkarmak istediğimi söyledim. Tabii dedi. Neyse 3 dk geçti bana geçebileceğimi ancak cayma bedeli ödemem gerektiğini bu bedelin 1240 TL olduğunu söyledi.
Geçmek istediğim 485 TL'lik paket benim normal şartlarda ödediğim 180 TL ben bu durumun saçma olduğunu neticede üst pakete geçtiğimi bunun için cayma bedeli alamayacaklarını söyledim. Yapacak bir şeyi yokmuş bende aboneliğimi fesih ettirmeyi düşünüyorum size tavsiyem TT'den uzak durun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün müşteri hizmetleri ile görüşüp hızımı 100 Mbit'den 1000'e çıkarmak istediğimi söyledim. Tabii dedi. Neyse 3 dk geçti bana geçebileceğimi ancak cayma bedeli ödemem gerektiğini bu bedelin 1240 TL olduğunu söyledi.
Geçmek istediğim 485 TL'lik paket benim normal şartlarda ödediğim 180 TL ben bu durumun saçma olduğunu neticede üst pakete geçtiğimi bunun için cayma bedeli alamayacaklarını söyledim. Yapacak bir şeyi yokmuş bende aboneliğimi fesih ettirmeyi düşünüyorum size tavsiyem TT'den uzak durun.

Hocam fakat TT'den uzak dursakta diğer sağlayıcıların çoğu da TT altyapısından geliyorlar.

Hız yükseltme imkanı olmayabilir. Paket yenilemek olarak söylerseniz ücretsiz bir şekilde 1000'e çıkabilirsiniz. Tabi ki taahhütname yenilenme şartıyla.

İmkanı yok böyle bir şey olmasının. Ben de yaptım aynısını. Yeniden iletişime geçin bence. Temsilci hatalı bilgi vermiş olabilir.

Online işlemlerden de paket değişikliği yapmaya çalıştım orada da cayma parası çıkıyor.

Hız yükseltme imkanı olmayabilir. Paket yenilemek olarak söylerseniz ücretsiz bir şekilde 1000'e çıkabilirsiniz. Tabii ki taahhütname yenilenme şartıyla.

Onu da kabul ettim mavcut kampanyayı terk edeceğim için 1240 TL çıkartıyoruz deyince olay saçma bir hal aldı istiyorsa 2030'a uzatsın sözleşmeyi.

Güncelleme
500 Mbit pakete geçiş yaptım. Online işlemlerde cayma bedeli gözükmüyordu yaparken ve sonuç 1700 lira cayma bedeli faturaya yansıtıldı. Tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum

Ve sonuç tüketici hakem heyeti lehime karar verdi ücret iadesine hüküm verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı