TT VDSL boş port yok ve taahhüt durumu

Nyks58

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Arkadaşlar,
Hâlihazırda TT 16 MBps ADSL pakedi kullanıcısıyım ve 2021 Kasım'a kadar taahhütümüz var. Yakın zamanda başka bir eve taşınacağız ve taşınacağımız evin altyapısında VDSL2 altyapısı olduğunu öğrendim. Birkaç güne internetimizi taşınacağımız yere nakil edeceğiz fakat şu anda ADSL pakedini kullandığımız için bu internet aynen aktarılacak sanırım. Sorularıma gelecek olursam:

1.) Şu anda 2021 Kasım'a kadar taahhütümüz var TT'de. 50 MBps VDSL pakedine taahütü hiç ilerletmeden yine 2021 Kasım'a kadar taahhütlü olarak geçebilir miyim?
2.) Şu anda NetSpeed altyapı sorgulattığımda 'Port Yok' ibaresini görüyorum ve büyük ihtimal TT tarafından da bu cevabı alacağım. TT Müşteri hizmetlerine bağlandığım zaman kendime VDSL port açtırabiliyor muyum? Açtıramıyorsam eğer açtırmak için ne yapabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden çok sağolun arkadaşlar.

MUnGMR.jpg

Son düzenleme:
Taşınma durumunda taahhut 2 sene daha uzayabilir port için ise Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermen lazım.

Port için bekleye de bilirsin. Bana da yok dediler. Bir süre bekledim geldi ve geçtim.
Hocam ne kadar beklediniz ve portun geldiğini nasıl anladınız nasıl takip ettiniz acaba? Bu arada 1 ay önce sorgulattığımda port vardı arkadaşlar ya. :(

Taşınma durumunda taahhut 2 sene daha uzayabilir port için ise Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermen lazım.
Hocam nakil için neden taahhütümü uzatsınlar ki? Çok saçma değil mi?

Hocam ne kadar beklediniz ve portun geldiğini nasıl anladınız nasıl takip ettiniz acaba? Bu arada 1 ay önce sorgulattığımda port vardı arkadaşlar ya. :(

Hocam nakil için neden taahhütümü uzatsınlar ki? Çok saçma değil mi?

NetSpeed ve ExtraNet alt yapı sorgulamalarından bakıyordum arada bir. Port durumu "var" olarak değiştirdiğinde aradım konuştum. Var dediler. Yani takip et sende arada bir.

NetSpeed ve ExtraNet alt yapı sorgulamalarından bakıyordum arada bir. Port durumu "var" olarak değiştirdiğinde aradım konuştum. Var dediler. Yani takip et sende arada bir.
Anladım hocam. Peki geçmeniz ne kadar sürdü? Hemen VDSL altyapıya geçebildiniz mi başvurduktan sonra?

Anladım hocam. Peki geçmeniz ne kadar sürdü? Hemen VDSL altyapıya geçebildiniz mi başvurduktan sonra?

En yüksek hızı ve en uygun fiyatı veren kişi TurkNet'ti. Pazartesi konuştuk, perşembe günü belgeleri gönderdim. Cumartesi ellerine geçti. NetSpeed'i iptal etme süresi biraz uzadı. 4-5 güne de açıldı ondan sonra.

En yüksek hızı ve en uygun fiyatı veren kişi TurkNet'ti. Pazartesi konuştuk, perşembe günü belgeleri gönderdim. Cumartesi ellerine geçti. NetSpeed'i iptal etme süresi biraz uzadı. 4-5 güne de açıldı ondan sonra.
Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Diğer soruyu cevaplayabilecek birileri var mı?

Geri
Yukarı