TT yerine ISS önerisi

WrieN

Decapat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Selamlar, internet taahhüdüm bu şubatta bitecek. Şu an Türk Telekom kullanıyorum ve memnun değilim. Yaşadığım yerin de etkisiyle düşük bir hız alıyorum. Pingim oyun oynarken çok yükseliyor. Steam'den bir oyun indireceğim zaman bayağı uğraşıyorum. Ben de biraz araştırdım ve TurkNet ve Millenicom'u buldum ama içimde bir şüphe var. TurkNet bayağı bilinen bir firma. Millenicom'u yeni gördüm. TurkNet her yerde en yüksek hızı veriyor diyorlar. Herkes öneriyor ama onlar 16Mbps internet hızı sağlıyorken, Millenicom nasıl oluyor da 35Mbps internet hızı sağlayabiliyor? Sizin öneriniz var mı, hangi operatörü seçmeliyim?
Şu anki internet hızımı ve adres sorgulama sonucu bana sunulan teklif SS'lerini attım.

Dosya Ekleri

• internetim.png
    internetim.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 60
  • turknet.png
    turknet.png
    46 KB · Görüntüleme: 66
  • milenicom.png
    milenicom.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, internet taahhüdüm bu şubatta bitecek. Şu an Türk Telekom kullanıyorum ve memnun değilim. Yaşadığım yerin de etkisiyle düşük bir hız alıyorum. Pingim oyun oynarken çok yükseliyor. Steam'den bir oyun indireceğim zaman bayağı uğraşıyorum. Ben de biraz araştırdım ve TurkNet ve Millenicom'u buldum ama içimde bir şüphe var. TurkNet bayağı bilinen bir firma. Millenicom'u yeni gördüm. TurkNet her yerde en yüksek hızı veriyor diyorlar. Herkes öneriyor ama onlar 16Mbps internet hızı sağlıyorken, Millenicom nasıl oluyor da 35Mbps internet hızı sağlayabiliyor? Sizin öneriniz var mı, hangi operatörü seçmeliyim?
Şu anki internet hızımı ve adres sorgulama sonucu bana sunulan teklif SS'lerini attım.
Altyapı düşük, düşük fiyat için netspeed tercih ederim.

Turknet bildiğim kadarıyla fiber ve kendi altyapısı olan YAPA haricinde TT'net altyapısı kullanarak hizmet veriyor. Örneğin ben Turknet'ten 100 mbs vdsl internet alıyorum ama internetim TT altyapısı tarafından sağlanıyor. Muhtemelen bu genel olarak her ISS'de aynıdır. Eğer bulunduğun yerde TT harici kendi altyapısıyla hizmet sunabilecek bir ISS varsa ondan hizmet al aksi halde aynı altyapıyla aynı sorunları yaşarsın.

Altyapı düşük, düşük fiyat için Netspeed tercih ederim.

Boş port yokmuş. :/
Netspeedide ilk defa duydum bu arada.
TurkNet bildiğim kadarıyla fiber ve kendi altyapısı olan yapa haricinde TT'net altyapısı kullanarak hizmet veriyor. Örneğin ben TurkNet'ten 100 Mbps VDSL internet alıyorum ama internetim TT altyapısı tarafından sağlanıyor. Muhtemelen bu genel olarak her ISS'de aynıdır. Eğer bulunduğun yerde TT harici kendi altyapısıyla hizmet sunabilecek bir ISS varsa ondan hizmet al aksi halde aynı altyapıyla aynı sorunları yaşarsın.

Anladm teşekkürler.

Dosya Ekleri

• netsped.png
    netsped.png
    29,4 KB · Görüntüleme: 47
Netspeed öneririm, Şubat ayından bu yana kullanıyorum ve memnunum.
Altta paketler var bir bakın derim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-05 175823.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-05 175823.png
    81 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran görüntüsü 2022-01-05 175844.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-05 175844.png
    53,7 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı